App Store Google Play

«Укрнафта» продавала газ фірмі Коломойського на 37-50% дешевше біржових цін

26 Лютого 15:30
«Укрнафта» продавала газ фірмі Коломойського на 37-50% дешевше біржових цін

ПАТ «Укрнафта» в 2020 році продавало природній газ ТОВ «Юнайтед Енерджі» з оточення Ігоря Коломойського за цінами, що були меншими від вартості палива на Українській енергетичній біржі на 37-50%. Дані опублікував «Бізнес. Цензор», передає Дніпроград.

Наприклад, в січні  «Укрнафта» продавала «Юнайтед Енерджі» газ по 3677 грн. за тисячу кубометрів. В цей період середня ціна газу на УЕБ була 5763 грн. за тисячу кубометрів. Таким чином, різниця в ціні склала 37%.

Наступного місяця, в лютому, різниця в цінах вже склала 2319 грн. на тисячі кубометрі палива, або 40%. Найбільше ціни УЕБ та Укрнафти відрізнялися в квітні минулого року – на 50%.

З вересня різниця між цими цінами скоротилася. Але газ «Укрнафти» для трейдера все рівно коштував восени майже на 20% менше ціни на УЕБ.

Придбаний природний газ «Юнайтед Енерджі» перепродавала кільком десяткам компаній малими і середніми обсягами. Але основними споживачами було два підприємства.

Так, 636 мільйонів кубометрів за 2,35 млрд грн. було продано виробнику азотних добрив «Дніпроазот», який  належить Ігорю Коломойському.

Ще 390 мільйонів кубометрівв за 1,3 млрд грн. було поставлено на державну генеруючу компанію «Центренерго». Компанія минулого року перейшла на газ, оскільки через падіння світових цін його спалювання в першій половині року було вигідніше, ніж робота на вугіллі.

Однак на «Центренерго» трейдер «Юнайтед Енерджі» в січні-травні перепродував газ на 28-63% дорожче, ніж купував у «Укрнафти».

Влітку компанія не поставляла газ. У вересні та жовтні скоротила поставки до 1,4 млн кубів щомісяця. Тоді ж ціна зрівнялася з ціною покупики в «Укрнафті». В листопаді поставки газу виросли до 60 млн куб м, а в грудні було продано 18,2 млн куб м.

Загалом, трейдеру Коломойчського «Укрнафта» минулого року продала  – 790 млн куб м газу, або 70% від всього свого видобутку.

Контрольний пакет компанії належить «Нафтогаз», а групі «Приват» Коломойського – 43%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...