App Store Google Play

«Кожна людина – це унікальна історія». У Дніпрі презентували книгу про бійців «Воїни Дніпра»

22 Лютого 17:00
«Кожна людина – це унікальна історія». У Дніпрі презентували книгу про бійців «Воїни Дніпра»

У Дніпрі, у музеї АТО, презентували книжку «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли». У виданні зібрані історії 11 військовослужбовців з різних підрозділів, які одними з перших пішли на фронт. Про це повідомляє Дніпроград з посилання на Суспільне.

За словами авторки Ірини Реви, тексти інтерв’ю з бійцями, які вона записувала 2017 року, опубліковані без редакторських правок.

Ідея створення книжки, каже дослідниця, виникла після спілкування з товаришами по службі її чоловіка – історика, який був мобілізований і служив у зоні АТО.

«Чоловікові прийшла повістка, він пішов на фронт. Я з ним спілкуюсь по телефону, там бабах-бабах – страшно. Якось щоб це пережити я почала шукати, з ким про це можна поговорити. Потім я почала публікувати ці інтерв’ю в різних місцевих, київських газетах. А потім я зрозуміла, що ці люди об’єднані. Я почала вивчати, які це були риси», – сказала авторка.

Ірина Рева з героями своєї книги

У кожного героя книжки, розповідає Ірина Рева, своя мотивація, навички та об’єднує їх одне – світогляд людини, яка пройшла війну.

«Кожна людина – це унікальна історія. Але вони об’єднані певними цінностями, такими, як відчуття справедливості, сумління, наприклад. Мені сподобалося, як сказав один із бійців: сумління – це запобіжник, даний нам Богом, щоб ми відчували, коли ми робимо неправильно», – розповіла Ірина Рева.

Із книги «Воїни Дніпра»

На презентацію книги завітало близько 30 людей: герої книжки, їхні родичі та друзі.

Віктор Шевченко

Віктор Шевченко потрапив на фронт у 2014 році у складі 93-ї окремої-механізованої бригади «Холодний Яр». Звільняв українські території у Донецькому напрямку. Говорить, погодився дати інтерв’ю для книжки «Воїни Дніпра», бо події на сході – історія, яку варто зберегти для майбутнього покоління.

«Зараз ми у цьому стані перебуваємо, живемо у цьому і не замислюємося над важливістю того, що люди можуть викласти у цьому інтерв’ю», – зазначив він.Книга вийшла друком завдяки Українському інституту національної пам’яті. Тираж невеликий, у вільному доступі паперової версії немає. Її можна прочитати, завантаживши в електронному вигляді на сайті інституту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...