App Store Google Play

Анатолій Шарій «позичив» прізвище однофамільця для реєстрації партії за $500

19.02.2021 12:30
Анатолій Шарій «позичив» прізвище однофамільця для реєстрації партії за $500

«Партія Шарія», яку пов'язують із проросійським відеоблогером Анатолієм Шарієм, насправді використовує прізвище зовсім іншої людини — Віктора Шарія з Дніпра. Він погодився «позичити» своє прізвище за 500 доларів, однак тепер змінив своє рішення та хоче «відібрати» його назад. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю hromadske.

Чоловік розповідає, що використати його прізвище в «Партії Шарія» захотіли у 2019 році — перед виборами до Верховної Ради. Тоді Віктору Шарію зателефонували представники відеоблогера та запропонували грошову винагороду, на що той погодився. 

Віктор Шарій розповів, що після візиту до нотаріуса він довгий час жодного стосунку до партії не мав: «Після того, як я дав свою згоду, я на деякий час навіть забув про них».

Однак тепер Віктор Шарій запевняє, що хоче забрати дозвіл на використання прізвища в назві партії назад. Він зазначив, що йому вже набридли жарти оточення про те, що його прізвище використовує «Партія Шарія».

«Починають підколювати, "стібатися", а мені це вже неприємно. І я хочу зараз поставити в цьому всьому крапку», — зазначив Віктор Шарій.

Зазначимо, що згідно зі статтею 9 закону «Про політичні партії в Україні» назва партії не може містити ім'я людини без її письмової згоди (або її спадкоємця), засвідченої в установленому законом порядку.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року Віктор Шарій звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою заборонити «Партії Шарія» не лише використовувати своє ім'я, але й заборонити діяльність цієї політсили взагалі. Однак у грудні чоловік від позову відмовився

Анатолій Шарій - колишній журналіст, нині відеоблогер і лідер «Партії Шарія», яку де-юре очолює його дружина Ольга. 

З 2005 року працював у жіночих журналах, газеті «Сегодня» (підконтрольна олігархові Рінату Ахметову), російському виданні «Московский комсомолец». Згодом — в інтернет-виданнях «Обозреватель» і From-UA. У 2012 році виїхав з України до Москви, а потім до Нідерландів, був оголошений у розшук і отримав статус «політичного біженця» в Литві.

16 липня 2013 року Шарія арештували в Нідерландах за запитом української влади. МЗС України зробило заяву про його можливу екстрадицію, але Нідерланди відмовили. У лютому 2015 року МВС Литви проводило певну перевірку з метою можливого позбавлення притулку Анатолія Шарія через його ймовірну антиукраїнську діяльність. Але Шарій тоді наголосив на тому, що саме за критику влади він і просив собі притулок. У квітні 2020 року його зняли з розшуку в Україні.

Шарій став популярним після Революції гідності, створивши відеоблог на YouTube, де глузливо критикував українську владу та події загалом. З жовтня 2019 року блоги Шарія транслювали на нині заблокованому телеканалі «112 Україна», який належить Тарасові Козаку, соратнику кума президента РФ Володимира Путіна — Віктора Медведчука.

Анатолій володіє інформаційним сайтом «Шарий.Net». За даними моніторингової мережі alexa.com, найбільшу популярність сайт має серед росіян. Дані онлайн-сервісу Tubular свідчать, що майже 40% ютуб-аудиторії Шарія в березні-травні 2020 року становили користувачі з Росії. Медіаексперти зазначають, що значна частина підписників блогера — боти, зокрема російські.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...