App Store Google Play

Дніпрян закликають не виходити на лід на водоймищах

15.02.2021 22:00
Дніпрян закликають не виходити на лід на водоймищах

15 лютого під час виїзної пресконференції біля одного з водоймищ Дніпра представники департаменту громадського порядку і цивільного захисту ДМР та державної служби України з надзвичайних ситуацій закликали мешканців міста дотримуватись правил поведінки на льоду.

«Нещасні випадки нерідко трапляються з людьми, які не дотримуються основних правил безпеки під час перебування на льоду. Крига на водоймах – це місце підвищеної небезпеки. Тому кожен громадянин передусім має бути відповідальним. Особливо треба звертати увагу на температурний режим: не виходити на лід під час потепління», – сказав заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту ДМР Максим Джихур.

Заступник начальника 8-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Олександр Лимар розповів про особливості орієнтації на льоду: «На водоймах безпечним вважається лід синюватого або зеленкуватого відтінку завтовшки не менше ніж 7 сантиметрів при температурі повітря нижче нуля. Якщо на кригу виходить група людей, то її товщина має становити не менш як 15 сантиметрів, а люди мають дотримуватися дистанції у 5 метрів. Небезпечним вважається лід білого та сірого кольору, бо це свідчить про наявність рідини у товщі льоду. Найнебезпечніші місця – біля берегів, серед зарослів очерету».

Найчастіше в біду потрапляють рибалки. Цьогоріч у Дніпрі взимку водолазно-рятувальну групу 16 разів залучали до роботи. Одну людину врятувати не вдалося.

Дніпрянин Владислав зимову риболовлю дуже полюбляє, каже, що дотримується правил безпеки: «Я вже понад 3 роки виходжу взимку рибалити. За цей час навчився розуміти, коли крига міцна, а коли не дуже. Крім того, я знаю правила поводження на льоду і що робити у разі виникнення небезпечної ситуації», – сказав чоловік.

Аби запобігти неприємностям, не виходьте на лід, якщо не знаєте його товщину, та не підходьте близько до ополонок. Якщо стали свідком нещасного випадку, негайно повідомте службу порятунку за телефоном 101.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...