App Store Google Play

До 2024 року кількість IT-випускників в Україні зросте на 23% — дослідження

13 Лютого 08:00
До 2024 року кількість IT-випускників в Україні зросте на 23% — дослідження

Кількість випускників-бакалаврів ІТ-спеціальностей в українських вишах значно зросте в найближчі роки. У 2024 році диплом бакалавра отримають понад 20 тисяч осіб у сфері ІТ, а це на 23% більше, ніж у 2020 році. Про це свідчать результати “Аналізу ІТ-освіти у вишах України”, розробленого експертами Офісу ефективного регулювання BRDO, передає Дніпроград.

Щороку попит на нових ІТ-фахівців в Україні складає 30-50 тисяч осіб. У свою чергу, заклади вищої освіти щороку випускають у середньому 16,2 тисяч бакалаврів ІТ-спеціальностей. 

Коледжі і технікуми готують в середньому 6,3 тисяч молодших спеціалістів на рік, і ця кількість щороку збільшується. Проте без подальшої освіти молодші спеціалісти будуть недостатньо залучені на ринку праці IT-галузі, тому продовжують навчання за університетською програмою. 

Обсяг державного замовлення на IT-бакалаврів поступово зменшувався протягом п’яти років, проте його було суттєво розширено в 2020 році. 

На кількість ІТ-випускників у майбутньому також впливатиме позитивна демографічна ситуація і частка вступників, які обирають ІТ-спеціальності. Експерти розробили три сценарії, за якими ця частка може змінюватись.

Сценарій “динамічного зростання”: частка вступників на ІТ-спеціальності продовжить зростання поточними темпами до 16.1% у 2026 р. Відповідно, у 2030 році можна буде очікувати випуску 37.4 тисяч нових фахівців, що приблизно відповідає поточній реальній зміні кількості фахівців на ринку.

Сценарій “стриманого зростання”: частка вступників на ІТ-спеціальності залишиться на тому ж рівні, що і зараз  12%. За цим сценарієм у 2030 році можна очікувати випуску 27.8 тисяч нових фахівців. Зростання кількості випускників за цим сценарієм досягається тільки за рахунок демографічних змін.

Сценарій “уповільненого зростання”: частка вступників на ІТ-спеціальності поступово зменшуватиметься до 10% в 2026 р. Відповідно, у 2030 році можна очікувати випуску 23.2 тисяч нових фахівців. 

“Таким чином, система формальної вищої освіти наразі не задовольняє попиту ринку на IT-фахівців і, вочевидь, не зможе цього досягти в майбутньому. Перекваліфікація і неформальна освіта спеціалістів інших галузей, а також імміграція IT-фахівців та залучення іноземців дистанційно — не менш важливі “точки зростання” для людського капіталу IT-галузі, які знаходяться поза формальною освітою”, — зазначив Ігор Самоходський, керівник сектору ІСТ BRDO.   

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...