App Store Google Play

Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС

8 Лютого 18:15
Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС

Збудований Дніпропетровською ОДА Обухівський дитсадок побореться за престижну премію ЄС у галузі сучасної архітектури. Його номінували самі організатори конкурсу Mies van der Rohe Award. Загалом в українських містах відібрали 13 будівель із «родзинками». Про це повідомила заступниця голови облдержадміністрації Ольга Горб.

«Зведений «з нуля» дитсадок в Обухівці запрацював у жовтні 2018 року. Він – на 115 малюків, – зазначила Ольга Горб. – Проєктувальники поєднали у двоповерховій будівлі цікаві архітектурні рішення та новітні технології. Максимальне енергозбереження – завдяки втіленню ідеї «орієнтації за Сонцем». А великі вікна створюють ефект «життя на галявині».

Новий дитсадок в Обухівці здобув славу найсучаснішого та найоригінальнішого в Україні. Все – завдяки унікальній архітектурі будівлі.

Дитячі кімнати вітражами «дивляться» на південь. Там завжди досить сонячно. Влітку не спекотно. Від перегріву захищають навіси на фасаді. Сонячні панелі на даху – додаткове заощадження енергоспоживання.

При відборі об’єктів на премію фахівці конкурсу враховують архітектурні рішення та користь для громади, підкреслив архітектор дитсадка Олексій Валентіров. Естетика – на другому плані.

«У проєктуванні врахували і елементи сучасної європейської архітектури, і традиції модернізму. Намагалися стерти межу між приміщенням та довкіллям. Чудово «жити в саду», та при цьому за будь-якої погоди почуватися в комфорті. Такий ефект – завдяки великим вікнам від підлоги до стелі», – сказав Олексій Валентіров.

Загалом цьогоріч на премію Євросоюзу в галузі сучасної архітектури Mies van der Rohe Award претендують 449 споруд – із 41 країни світу. Україну представлять 13. Із Києва, Львова, Харкова, Обухівки. П’ятьох фіналістів визначать протягом року.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...