App Store Google Play

На Дніпропетровщині в заказниках виявлено 3300 га оранок

5 Лютого 16:30
На Дніпропетровщині в заказниках виявлено 3300 га оранок

Усього в Дніпропетровській області – 179 територій природно-заповідного фонду (100,196 тис га). У 50 з них виявлені розорані території загальною площею 3380,9 га. Якщо відкинути території ПЗФ у містах, а також ті, де розорювання не можливе в принципі, то вийде, що з 87 заповідних територій області, де представлені степи й луки, 57% різною мірою розорані.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт української природоохоронної групи.

Зазначається, що у частині випадків самовільна оранка наступає на заказники й пам’ятки природи з боків, “непомітно” розширюючи межі полів на їхню територію. В інших випадках оранки відбуваються повністю в заказниках на значних площах.

Оранки наявні також на територіях природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а також у всіх заказниках, створених в останні роки.

У всіх без винятку випадках ця діяльність є незаконною і повинна тягнути кримінальну відповідальність, згідно зі статтею 252 Кримінального кодексу України.

Більшість розораних ділянок обробляються вже не перший рік. При цьому щодо кожного з заповідних об’єктів землекористувачі підписали охоронні зобов’язання. Такі охоронні зобов’язання регулярно оновлюються Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА та зберігаються в ньому. Але в дійсності природа стрімко знищується і ніхто на це не звертає увагу.

Збитки, нанесені державі цими порушеннями, становлять щонайменше 125,3 мільйони гривень. Якщо додати до цих обрахунків збитки, нанесені видам флори і фауни, занесеним до Червоної книги України, то їхня сума збільшиться на кілька порядків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...