29 січня в Дніпрі відбулася чергова містобудівна рада, на якій були представлені майбутні архітектурні рішення. Мабуть, найбільш незвичайним, був проект відомого дніпровського архітектора Вадима Козлова. Зокрема, - реконструкція житлового будинку по вул. Старокозацький, 71 з надбудовою та прибудовою. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Дніпровську Панораму.
До слова, ідея реконструкції старих будинків, в ході якої вони змінюються до невпізнання, начебто надбудови, перепланування або прибудови, - не нова. Таким чином нове життя отримали тисячі панельних "муравейників" у країнах колишнього соцтабору, - Німеччини, Прибалтиці, Польщі та Чехії.
Втім, незвичайність даної конкретної ідеї в тому, що за основу взято дореволюційна двоповерхова будівля. Замовником виступає ОСББ цього будинку. Мешканці готові потерпіти відселення на час перебудови, щоб потім розпоряджатися додатковими обсягами в будівлі.
На ділянці в 0,21 гектара над двоповерховим будинком "виросте" ще три поверхи. Під вже п'ятиповерховою конструкцією розмістять дворівневий підземний паркінг на 6,8 квадратних кілометрів. Загальна висота будівлі складе - 20 метрів. Над паркінгом передбачена експлуатована «зелена» покрівлюя площею 335 квадратних метрів. В оновленому будинку заплановано 22 квартири на 68 мешканців. 408 квадратів двору планують озеленити.
На прибудинковій території також передбачені:
- дитячий та спортивний майданчики,
- території для дозвілля дорослих,
- зона збору побутових відходів,
- зона вигулу тварин,
- стоянка велосипедів.
За словами архітектора Вадима Козлова, замовником та інвестором проекту є члени ОСББ цього будинку, що бажають збільшити кількість квартир в будинку. Значний підвал дореволюційного будинку і стійкі грунти під ним дозволяють виконати над ним надбудову. Більш того, основа будівлі може витримати хоч 7 поверхів, але не дивлячись на це, каркас надбудови буде виконаний з легких металоконструкцій. До слова, фасад буде виконаний в псевдокласичному стилі. Він не буде резонувати зі старою частиною будинку, а навпаки - гармонійно доповнювати її.
Почати будівництво планують у 2022 році, а закінчити - вже через рік.

Автор: Євген ГОЛЬДМАН