App Store Google Play

Центр сучасної культури у Дніпрі перетвориться на «Дім Європи»

30 Січня 18:00
Центр сучасної культури у Дніпрі перетвориться на «Дім Європи»

У березні та квітні 2021 року Центр сучасної культури стане регіональним представником Дому Європи у Дніпрі. Тут проходитимуть презентації програм і грантів від Європейського Союзу, воркшопи, концерти, дискусії та кінопокази, передає Дніпроград з посиланням на повідомлення Центру сучасної культури.

25-26 березня у будівлі Центру сучасної культури (Крутогірний узвіз, 21а) відкриється  поп-ап хаб House of Europe — тимчасовий простір, який створюється у регіонах, щоб розповісти містянам більше про можливості у Європейському союзі та проєкти ЄС в Україні. 

Зосереджується діяльність хабу на креативних індустріях, медіа, медицині, освіті, роботі з молоддю, темі інновацій та соціального підприємництва. Під час перебування поп-ап хабу у Дніпрі проводитимуться воркшопи, кінопокази, концерти, лекції, вечірки та дискусії. У Центрі сучасної культури з'явиться інформаційний стенд House of Europe із бібліотекою та лаунжзоною. Протягом місяця представники організації розповідатимуть відвідувачам про різноманітні можливості: у хабі можна дізнатися про гранти, програми й навчитися подавати заявки. 

Кульмінацією для цієї тимчасової резиденції «Дому Європи» у Дніпрі буде фестиваль House of Europe, що відбудеться 15-16 травня. Це міжнародна конференція для стартапів у креативних індустріях України та ЄС. Засновники стартапів, куратори, архітектори, дизайнери, видавці, режисери та урбаністи розповідатимуть про власний досвід, інновації, сучасні тенденції, особливості розвитку індустрій в Україні та взаємодію з європейськими інституціями. 

«Україна не обмежується Києвом. Україна — це тисячі міст, містечок і сіл. Ми хочемо, щоб вони також долучилися до європейських проєктів, і тому йдемо до них. Раз на рік ми “позичаємо” креативний хаб у регіональному центрі, щоб стати ближчими», — наголосив Крістіан Дімер, керівник програми у House of Europe. 

«Дніпро відрізняється певною відстороненістю від глобальних процесів, образ закритості переслідує його ще з радянських часів. Ми як культурний центр прагнемо зв'язати місто зі світом через реалізацію проєктів у співпраці з міжнародними інституціями. Тому відкриття поп-ап хабу Дому Європи — це один із перших важливих кроків для досягнення цієї великої цілі», — розповідає співзасновник Центру сучасної культури у Дніпрі Андрій Палаш. 

Детальну програму поп-ап хабу та фестивалю організатори оголосять наприкінці лютого. 

Офіційне відкриття поп-ап хабу відбудеться 25 березня. Події в рамках хабу проходитимуть до 16 травня включно.

Усі заходи будуть безкоштовними, а до деяких можна буде долучитися онлайн. На події Дому Європи у Дніпрі можна підписатися у Facebook

Центр сучасної культури у Дніпрі — це культурна інституція міжнародного рівня, де поєднуються нові технології, медіа, сучасне мистецтво та неформальна освіта. Незабаром тут функціонуватимуть декілька публічних просторів: галерея, медіа-зона, сучасна бібліотека, коворкінг, івент-простір, лекторій, офіси для інших культурних інституцій, майстерні та кафе. 

House of Europe — програма Європейського Cоюзу, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. House of Europe фінансує стажування, навчальні подорожі, резиденції, розвиток інфраструктури та культурні ініціативи української молоді. Щороку організація обирає нового регіонального партнера. У 2020 році партнером Дому Європи була Платформа взаємодій «Простір» у Рівному.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...