App Store Google Play

У Дніпрі після ремонту відкрився планетарій

29 Січня 18:00
У Дніпрі після ремонту відкрився планетарій

В черговий раз Дніпро підтвердив статус космічної столиці України. Після дворічної реконструкції планетарій відкрив свої двері, і тепер це сучасний центр із Зоряною кімнатою, інтерактивним виставковим залом і VR-кімнатою. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Інформатор.

Планетарій побудований ще в 1968 році. Реконструкції він чекав 50 років. Тепер планетарій виглядає як сучасний європейський музей. Всередині він розділений на три зали:

  • Зоряна кімната - обладнали сучасним проектором, який показує відео в розмірі 4К, і звуковою системою. Все відтворюється на купол з кутом нахилу 10 °. У залі розташували сидіння, вони так само злегка нахилені - для комфортного перегляду. Є місця і для людей з інвалідністю.
  • Виставкова зала з елементами інтерактиву. Крім звичайних музейних експонатів (скафандри, телескопи, фотографії), тут є і незвичайні екземпляри. Наприклад, рюкзаки NASA, що пояснюють гравітацію. Справа в тому, що одна й та сама вага відчувається на різних планетах і зірках по-різному. Так, в залі виставлено кілька рюкзаків, які наповнені різним вантажем. Таблички пояснюють, скільки важить один і той же рюкзак на Місяці, Марсі, Юпітері або Землі. Ще у виставковій залі є дві інтерактивні дошки, що нагадують масштабні планшети, з різними космічними об'єктами. При натисканні вони розповідають і показують історію дослідження космосу. На величезній стіні також є ряд космічних об'єктів, що «оживають» при скануванні QR-кодів. Куточок з кінетичним піском, на якому зображення космічних об'єктів адаптуються під рельєф поверхні.
  • Кімната з доповненою реальністю. У ній є кілька наборів VR-окулярів з програмами «Коротко про зірки» і «Галактика». До речі, контент для них готували студенти ДНУ. Також у цій залі є все необхідне для проведення майстер-класів, тренінгів та лекцій. Представники Noosphere нагадали, що до роботи планетарію може приєднатися будь-хто: «Кожна людина може знайти тут своє призначення. Запропонувати щось, взяти участь в якомусь майстер-класі, у створенні чогось». Також центр відкритий для співпраці і великих компаній.

Що стосується вартості, то за словами Михайла Рябоконя, в першій половині дня відвідування планетарію для школярів безкоштовно. Друга половина дня, вихідні і святкові дні - оплачується, це необхідно для утримання закладу. Зовні до будівлі ведуть не тільки сходи, а й залізобетонні пандуси, тому в центрі повинно бути зручно абсолютно всім.

Ремонт закінчили ще в грудні. До локдауна планетарій працював в тестовому режимі. За даними компанії Noosphere, за цей час його встигли відвідати 449 осіб. Відтепер центр може відвідати кожен, і вже сьогодні на екскурсію прийшли кілька груп школярів. Замовити квитки можна на офіційному сайті планетарію, а стежити за оновленнями - на сторінці Facebook.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...