App Store Google Play

За чотири роки внутрішню експозицію дніпровського Музею АТО відвідали півмільйона людей

25.01.2021 19:00
За чотири роки внутрішню експозицію дніпровського Музею АТО відвідали півмільйона людей

Внутрішній експозиції дніпровського Музею АТО – чотири роки. За цей час її переглянули півмільйона людей з усього світу. Гості зізнаються: були вражені побаченим. Бо там про війну розповідають не сухою мовою статистики, а через історії простих мешканців регіону. Бійців, волонтерів, медиків, які першими заступилися за Батьківщину. Про музей героїчної слави сучасних українців розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Символічно, що перший в Україні Музей АТО з’явився саме на Дніпропетровщині. Адже мешканці області одними з перших стали на захист Батьківщини від ворога. У січні 2017-го ми відкрили внутрішню виставку, а кількома місяцями раніше – експозицію просто неба. Вона – не про сухі факти та цифри, а про подвиг тисяч простих людей. Добровольців, волонтерів, медиків, капеланів. Тих, кому сьогодні вклоняємося за мирне небо. За можливість спокійно жити та працювати на рідній землі», – зазначив Валентин Резніченко. 

У внутрішньої експозиції Музею АТО – тисячі експонатів. У першій залі – інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, дитячі малюнки, фото військових кореспондентів.  У другій – знімки загиблих бійців та дорогі їх серцю речі. Серед них – телефон зі слідом вибуху, лист матері, шахи.

«За роки існування внутрішня експозиція значно розширилася. Нові експонати приносять бійці та їхні рідні, привозять волонтери. Ось нещодавно Кіборги передали прапор, з яким вони захищали Донецький аеропорт, – розповів керівник Музею АТО Вадим Якушенко. – Переглянути експонати Музею приїжджають з усього світу. Його історії окликаються в душі людей різних національностей. Ми нарахували у Книзі відгуків сотні слів «дякую». За те, що пам’ятаємо і показуємо правду». 

Третій зал внутрішньої експозиції Музею АТО – мультимедійний. Там транслюють панорамні документальні фільми. Екрани,  розміщені на чотирьох стінах, створюють «ефект присутності».

«Аби розповідати про війну, потрібно на ній побувати. Я проводив екскурсію для мешканців Молдови та Росії. Після вони сказали, що їхнє життя перевернулося. Були вражені почутим, – поділився військовий, гід з позивним Ельдар Брандтей. – Музей АТО – дуже важливий проєкт. Він виховує націю на фактах та реальних історіях». 

За роки роботи Музей АТО перетворився на справжній освітньо-культурний центр. Там відзначають державні свята, започатковують патріотичні проєкти, проводять виставки, поряд – організовують концерти військових пісень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...