App Store Google Play

Мерія Кам’янського віддає мільйони гривень на ковідні закупівлі фірмам-новачкам

22 Січня 16:00
Мерія Кам’янського віддає мільйони гривень на ковідні закупівлі фірмам-новачкам

У Кам’янському Управління охорони здоров’я міської ради підписало три угоди на 4,9 млн грн на закупівлю товарів, які необхідні для боротьби із коронавірусом. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на “На Гачку”.

На 4,9 млн грн закупили маски, комбінезони та дезінфектори. Закупівлі провели за ковідною процедурою, тобто без застосування електронних торгів. Замовник самостійно знайшов постачальників і лише відзвітував про куплені товари у системі Prozorro.

Зокрема, Управління замовило у ТОВ “Торгівельна група Дніпро” масок на 1,12 мільйона гривень. Компанія має поставити 400 тис медичних масок по 2,8 гривні за одиницю. Інформація про матеріал, кількість шарів і виробника в договорі відсутня. 

Зазначимо, що середня ціна на медичні маски складає 1,2-1,8 гривні за штуку. Наприклад, дніпровська Міська клінічна лікарня №9 закупила 40 тисяч тришарових медичних масок із зажимом на носі по 1,2 гривні за одиницю. Це вдвічі дешевше, аніж закупила Кам’янська мерія. 

Також днями регіональна філія “Придніпровської залізниця” закупила 86 тисяч захисних масок вартістю 1,85 за штуку, що в півтора рази дешевше, аніж в Кам’янському. 

Ще 2,72 мільйона гривень Кам’янська мерія віддасть ТОВ  “Торгівельна група Дніпро” за комбінезони біологічного захисту. Їх закупили 8 тисяч штук - по 340 гривень за одиницю. Знову ж таки, характеристики комбінезонів у договорі не вказані. 

До прикладу, Криворізька інфекційна лікарня №1 закупила багаторазові комбінезони у комплекті з бахілами та шапочками вартістю у 290 гривень за один набір. Натомість дніпровська Міська клінічна лікарня №4 закупила одноразову комбінезони біологічного захисту по 185 гривень за один.

Цікаво, що ТОВ “Торгівельна група Дніпро” була зареєстрована всього два місяці тому - у листопаді. Основна діяльність фірми оптова - це торгівля машинами та устаткуванням. Власник компанії мешканець Кам’янського Олександр Козир, який, судячи з судового реєстру бази You Control, раніше працював у комунальному підприємстві “Оріон” Кам’янської міської ради. 

Схожа ситуація із ФОП Толкунов Сергій Олегович, який був зареєстрований всього півроку тому. З ним Управління охорони здоров'я Кам'янської міської ради уклало угоду на закупівлю 2100 літрів дезінфікуючого засобу у тарі по п’ять літрів.  Вартість договору - 1,13 мільйона гривень (540 гривень за одну пляшку). 

Як і в попередніх закупівлях, у документах не вказані жодні характеристики дезінфектора - ані вміст спирту, ані виробника. Також незрозумілим залишається призначення засобу - для дезінфекції поверхонь або рук. Тож проаналізувати ціну антисептику неможливо. 

Зазначимо, в умовах екстреної потреби, на початку карантину Уряд вирішив спростити придбання товарів і послуг для боротьби з коронавірусом: замовникам дозволили укладати договори з самостійно обраними постачальниками без тендеру. Та через таку спрощену процедуру часто ковідні закупівлі стають доволі ризикованими, адже товари та послуги закуповуються за завищеними цінами та у сумнівних підприємців.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...