App Store Google Play

КСУ хоче залишити громади області без грошей

22.01.2021 14:00
КСУ хоче залишити громади області без грошей

Конституційний суд України відкрив конституційне провадження у справі щодо конституційності постанови Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів. Про це повідомляє УНІАН, передає Дніпроград. 

Громадськість Дніпропетровщини занепокоєна цією новиною, адже оскарження в КСУ може знищити децентралізацію.

По-перше дана постанова, проти якої відкрито конституційне провадження, щодо утворення та ліквідації районів є актом разової дії, який вже виконав свою функцію: ліквідував старі радянські райони та утворив на їх основі нові.

По-друге місцеві вибори 25 жовтня вже відбулись на новій адміністративно-територіальний основі, таким чином остаточно політично закріпивши її.

Після ухвалення №3651-д розпочалася процедура передачі майна на громади. Також на всі громади Дніпропетровської області були спрямовані фінансові ресурси, необхідні для налагодження роботи новоутворених районів та громад.

Чи можна повернути цей процес назад без катастрофічних наслідків для держави і місцевого самоврядування? Питання скоріш риторичне. 

Варто розуміти, що територіальна основа, це є фундамент, на якому стоїть вся конструкція влади. Не маючи територіальної основи, неможливо побудувати ефективної системи управління. Попередня система місцевого самоврядування залишилася Україні ще від Радянської влади, саме тому проведення реформи децентралізації є необхідним для налагодження системної роботи регіону.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...