App Store Google Play

Чиновник, який вимагав відкат з 16-мільйонного тендеру, заплатить 25 тисяч штрафу - рішення суду

20 Січня 19:00
Чиновник, який вимагав відкат з 16-мільйонного тендеру, заплатить 25 тисяч штрафу - рішення суду

Дніпропетровський райсуд призначив 25,5 тис грн. штрафу начальнику юридичного відділу виконкому Новоолександрівської сільради Дніпропетровської області Іллі Бондару, який хотів отримати від представника ТОВ «Пентан ОПТ» 3% «відкату» за влив на рішення тендерного комітету на користь фірми на тендері щодо реконструкції інтернату за 16,28 млн грн. Про це свідчить вирок суду від 29 грудня, повідомляють Наші гроші.

17 квітні 2020 р. відбувся електронний аукціон з будівництва об`єкту «Реконструкція будівлі інтернату Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоолександрівської сільської ради по вулиці Паркова, буд. 1-Б у с. Новоолександрівка Дніпровського району Дніпропетровської області під навчально-виховний комплекс «Школа-дитячий садок» на 20,56 млн грн. За його результатами тендерна пропозиція ТОВ «Пентан ОПТ»  у розмірі 16,28 млн грн. визнана найбільш економічно вигідною.

Того ж дня, у начальника юридичного відділу Бондара, який також був заступником голови тендерного комітету, виник злочинний умисел одержати неправомірну вигоди для себе за вплив на прийняття рішення членами тендерного комітету Новоолександрівської сільської ради на користь ТОВ «Пентан ОПТ». Чиновник зустрівся з представником фірми і повідомив йому, що члени тендерного комітету сільради, голосуючи, можуть відхилити тендерну пропозицію.

Водночас, Бондар зазначив, що він, як заступник голови тендерного комітету, має тісні особисті зв`язки з його членами та може здійснювати вплив на них. В результаті, Бондар попрохав представника «Пентан ОПТ»  надати йому неправомірну вигоду у розмірі 3% від переможної ціни тендерної пропозиції, що становить 480 тис. грн., за вплив на членів тендерного комітету у прийнятті рішення з оформлення відповідного протоколу комітету щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок та в подальшому підготування протоколу щодо переможця тендеру, прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю саме з ТОВ «Пентан ОПТ».

У травні 2020 р. Бондар отримав від представника фірми частину неправомірної вигоди (320 тис грн.), яку раніше обвинувачений попрохав надати за вплив на членів тендерного комітету за рішення про визнання переможцем процедури відкритих торгів та намір укласти договір з «Пентан ОПТ» під час проведення засідання тендерного комітету, що відбулось у квітні.

У суді Бондар не визнав свою вину за ч.4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди, передбачає більш суворе покарання, ніж за ст. 369-2), а вину по зміненому обвинуваченню за ч.2 ст. 369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави) визнав. У скоєному щиро розкаявся.

В результаті суд визнав Бондаря винуватим за ч.2 ст.369-2 і призначив йому штраф у розмірі 25,5 тис грн.

Наразі Бондар є офіційно непрацюючим.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...