App Store Google Play

У Дніпровському осередку товариства “Просвіта” безкоштовно навчають українській усіх охочих

11 Січня 12:00
У Дніпровському осередку товариства “Просвіта” безкоштовно навчають українській усіх охочих

У Дніпровському осередку товариства “Просвіта” безкоштовно навчають українській усіх охочих. Прийти на курси може кожен охочий, щоб покращити свій рівень, говорити українською вільніше, або вивчити її з нуля, говорить викладчка Анастасія Теплякова.

За словами Анастасії Теплякової, ті хто зараз навчаються прийшли за покликом душі, а не через якісь вимоги чи закони.

Безкоштовно у центрі “Просвіта” навчають української третій рік. За цей час, розповідає викладчака Анастасія Теплякова, курс пройшли декілька тисяч людей. Зараз, через карантин, студентів менше, у найкращі часи каже, вільних місць в аудиторії не було.

"Часто є люди, які переїхали до України, які тут раніше не жили, які вперше знайомляться з українською мовою, але є й ті, хто чомусь і досі української не знає", – говорить Анастасія Теплякова – викладачка.

"13 років тому ми з родиною приїхали з Білорусі до Дніпра. І в мене була мрія вивчити українську мову. Я вважаю, що мова - це як зброя. І якщо людина розмовляє російською мовою, спілкується, читає книжки - то це неповага до України, бо людина живе життям людини сусідньої держави", – говорить Оксана – прийшла на курс.

Прийшла вивчати українську, бо це стало внутрішньою потребою, розповідає Олена.

"Дуже гарно, ще вчора я не могла розмовляти ніяк, було тяжко,важко, а от зараз спробую. Я сама російськомовна, я приїхала ще в Радянському Союзі, дуже давно, в Дніпро і це була моя мрія - навчитися розмовляти українською мовою. Мова – це як прояв патріотизму до своєї країни", – говорить Олена Завгородня – прийшла на курс.

На курс запрошують усіх охочих незважаючи на вік та рівень володіння мовою, каже Анастасія, бо українську знати важливо.

"Є такі вчені, психолінгвісти. Вони довели, що мовна картина світу впливає на те, як людина думає і як вона сприймає цей світ. Тому українську мову знати важливо для того, щоб наша мовна картина світу була по-справжньому українською", – говорить Анастасія Теплякова – викладачка.

Уроки проводять по вівторках, четвергах і суботах, записатися може будь-хто, зокрема через сторінку товариства “Просвіта” у Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...