App Store Google Play

Картину із Дніпропетровського художнього музею у лютому представлять на виставці у Франції

6 Січня 20:00
Картину із Дніпропетровського художнього музею у лютому представлять на виставці у Франції

У рамках проєкту від фонду Louis Vuitton, що присвячений братам колекціонерам Морозовим, із Дніпра до Парижу передадуть роботу Валентина Сєрова "Потрет Маргарити Морозової". Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне Дніпро.

"Портрет Маргарити Морозової" — єдина робота російського художника Валентина Сєрова в експозиції Дніпропетровського художнього музею. Директорка Тетяна Шапаренко говорить, роботу у 1928 році передали до музею з Третьяковської галереї.

"Цей портрет незакінчений, датується 1910 роком, це третій варіант картини. Художник замислював ніби вона у русі, а з її плеча спадає шаль. І те, що художнику вдалося на незакінченому портреті — це, дійсно, витвір мистецтва", — розповідає Тетяна Шапаренко.

Михайла Морозова, чоловіка зображеної Сєровим жінки, на той час вважали найбільшим колекціонером Російської імперії, розповідає Тетяна Шапаренко. Разом із братом Морозови, каже, мали одну із найбільших колекцій робіт французьких художників- імпресіоністів. Паризький фонд бренду Louis Vuitton організовував виставку присвячену колекціонерам. У грудні дніпровські музейники отримали від організаторів лист із проханням надати портрет дружини Морозова.

"Мета цього проєкту - створити таку своєрідну реконструкцію колекції братів Морозових. Буде представлено понад 200 робіт живописних, де будуть роботи і Клода Моне, і Едуарда Мане, і Сезана, і Поля Гогена. Наш портрет доповнить колекцію родинних портретів", — каже Тетяна Шапаренко.

У Дніпропетровському художньому музеї отримали дозвіл на перевезення роботи від Міністерства культури. З 24 лютого до 25 липня картина перебуватиме у Парижі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...