App Store Google Play

1000 бюджетних установ області не мають договорів на постачання електрики з 1 січня - ДТЕК

30.12.2020 22:00
1000 бюджетних установ області не мають договорів на постачання електрики з 1 січня - ДТЕК

З 1 січня 2021 року бюджетні установи Дніпра і Дніпропетровській області з потужністю вище 50 кВт зобов'язані вибрати собі постачальника електроенергії на вільному ринку і укласти договори на поставку електроенергії. Ті, хто не встигнуть це зробити до початку 2021 року, стануть клієнтами постачальника «останньої надії» (ППН), що призведе до підвищення тарифу на електроенергію на 25%. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу ДТЕК.

Близько 1000 бюджетних установ в Дніпрі та інших містах Дніпропетровської області з 1 січня 2021 року ризикують не встигнути вибрати вигідного постачальника на вільному ринку електроенергії, оскільки вони не провели тендерні процедури щодо вибору постачальника, що пов'язано з новими правилами функціонування ринку електроенергії.

Згідно з вимогами Закону «Про ринок електроенергії», вони зобов'язані будуть стати клієнтами постачальника «останньої надії» (ППН), з яким можуть співпрацювати не більше 90 днів. При цьому тариф на електроенергію у постачальника «останньої надії» в середньому на 25% вище в порівнянні з іншими постачальниками.

Відзначимо, що в Дніпрі і Дніпропетровській області близько 700 бюджетних установ вже обрало постачальника на вільному ринку.

Оператор системи розподілу ДТЕК Дніпровські електромережі стурбований тим, що більшість бюджетних закладів не провели тендерні процедури з вибору постачальника і можуть стати клієнтами ППН. Спираючись на дворічний досвід роботи в новому ринку електроенергії, компанія побоюється, що тариф ПНН може стати причиною формування заборгованості за електроенергію у бюджетних установ. У свою чергу заборгованість може стати причиною припинення електропостачання як з ініціативи постачальника, так і ВСР.

Для того, щоб купувати електроенергію у незалежного постачальника на вільному ринку до 1 січня 2021 року всі бюджетні установи повинні укласти договори про постачання електроенергії за вільними цінами. Вибрати постачальника електроенергії можна на сайті ДТЕК Дніпровські електромережі або на сайті НКРЕКУ. Після чого звернутися до обраному постачальнику з переліком документів, які визначаються постачальником. Акцентуємо увагу, що оператор системи розподілу надає послугу розподілу електроенергії і взаємодіє з усіма ліцензованими постачальниками на рівних недискримінаційних умовах.

АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» звертає увагу бюджетних організацій, що наявність договорів на розподіл і постачання електроенергії (за підсумками вибору постачальника) і оплата за електроенергію є вимогою Закону «Про ринок електроенергії». Закликаємо керівництво бюджетних установ своєчасно провести тендерні процедури і укласти договори з новими постачальниками електроенергії. А розпорядників бюджету цих установ - Дніпровську міську адміністрацію, міські адміністрації інших міст області, а також Дніпропетровську обласну адміністрацію, профільні міністерства і відомства - проконтролювати своєчасне оформлення документів і оплату за електроенергію підвідомчими організаціями.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...