App Store Google Play

Скільки бюджетних гривень витратили на новорічні подарунки

27.12.2020 20:00
Скільки бюджетних гривень витратили на новорічні подарунки

Традиційно напередодні новорічних свят органи місцевого самоврядування масово закуповують солодощі, аби подарувати святкові гостинці дітям. 

Цей рік не став винятковим. Згідно з інформації з Prozorro, цьогоріч на Дніпропетровщини до Нового Року органи влади купили подарунків на 4,7 мільйона гривень. Найчастіше - це набори різних солодощіві. 

Відділи освіти та відповідні Департаменти виділяли від 20 до 200 тисяч гривень на новорічні подарунки. Часто ці закупівлі виглядали ризикованими, а у документації не вказувалася інформація про конкретний склад подарункових наборів. 

Наприклад, Комунальне підприємство "Центр народної творчості "Дивокрай" Дніпропетровської обласної ради  придбав  на 50 тисяч гривень 100 новорічних наборів в жерстяній упаковці (660 грамів по 280 грн) та 150 наборів в картонній упаковці (660 грамів по 146 гривень). При цьому склад цих новорічних подарунків не вказується. Кошти освоїла 79-ти річна Вергейчик Клавдія. Раніше “Дивокраю” жінка продавала різне приладдя, серед якого і спідня білизна, спортивний інвентар, кухонне приладдя, фарби та інше. Донька Клавдії Олена Вергейчик працює у виконкомі Слобожанської селищної ради. 

В свою чергу, тендер на закупівлю подарунків для дітей, який оголосило Управління гуманітарної політики Нікопольської міської ради, розіграли пов’язані підприємства (http://bit.ly/2WOlhR0). У аукціоні взяли участь ТОВ “МК-Така” та ФОП Савченко Вячеслав Анатолійович. При цьому останній взагалі не надав пакет необхідних документів. Також цікаво, що директор фірми “МК-Така” Олексій Бабак та Вячеслав Савченко володіють спільною компанією - ПП “Басва”, яка також займається торгівлею продуктами харчування. У підсумку тендеру ТОВ “МК-Така” доставила 630 новорічних подарунків на 75,6 тис грн (120 грн за одиницю). Ця ж фірма виграла тендер на 157,5 тис грн, який проводив Відділ освіти Нікопольської мерії. Тендерний комітет просто відхилив інші дешевші пропозиції. Тож ТОВ “МК-Така” продала 900 новорічних подарунків вже по 175 грн за одиницю (http://bit.ly/3nRMXjQ). 

А от Новомосковська мерія купила 1664 святкових подарунків дешевше ринкової вартості. Цукерки доставила ТОВ “Рошен-Дніпро” за 114,3 тис грн (http://bit.ly/3aJFU96). Десять наборів “Бичок Жан 385г” обійшовся у 2,4 тис гривень (246 грн за одиницю), а “Веселе свято 429г” - 92,7 тис грн (56,1 грн за набір). При цьому на сайті Рошену вартість “Бичок Жану” сягає 330 грн за коробку, а набору “Веселе свято” - 69 грн за одиницю (http://bit.ly/3hiiiK9). 

Найбільше коштів на цукерки готова була витратити Дніпровська міська рада (http://bit.ly/3aUJKN5). Там Департамент соціальної політики оголосив тендер на майже півмільйона гривень, аби придбати 2932 новорічні презенти. За підсумками аукціону вартість закупівлі знизилась на третину - ТОВ “Світ ТрейдеР” поставив 2772 півкілограмові набори цукерок в тубусі на 250 тисяч гривень (90 грн за одиницю), а ТОВ “Майстерня солодких подарунків”  - 160 наборів цукерок в м’якій іграшці по 267,6 грн за одиницю. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...