App Store Google Play

ДніпроОДА закупила новенькі швидкі на 23,5 мільйона

24.12.2020 18:00
ДніпроОДА закупила новенькі швидкі на 23,5 мільйона

Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської обласної адміністрації купив 12 автомобілів екстреної медичної допомоги за 23,7 млн грн. Товар поставить ТОВ «Автоспецпром». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на відповідний результат тендеру в системі "Прозорро" . 

Заклади охорони здоров’я Дніпропетровщини отримають спеціалізовані автомобілі типу В на базі Citroen Jumper. Один такий автомобіль коштує 1,96 млн грн.  

Транспорт укомплектований ношами, кисневими балонами, монітором тиску крові, дефібрилятором, електрокардіографом та іншим. До комплектації «швидкої» також входить обладнання для дихальної підтримки та діагностики, медичні рюкзаки, контейнери та сумки. Усі 12 “швидких” мали доставити до 24 грудня.   

Тендер оголосили ще у жовтні. Втім, через відкриті скарги закупівля автівок затягнулася, а договір був підписаний аж 22 грудня.  Зокрема, під час закупівлі учасник, який не зміг взяти участь у аукціоні вимагав усунути низку порушень через дискримінаційні умови. Наприклад, у тендерній документації Департамент охорони здоров’я ДніпроОДА прописав, що каталки в швидкій мають бути вагою не більше 40 кілограмів. Учасник заявив, що такі вимоги не є загальноприйнятими в устаткування автомобілів, адже вага нош, згідно з ДСТУ не повинна перевищувати 45 кг. Також  учасник заявив, що вимога щодо Дефібрилятора-монітору, акумуляторна батарея якого має бути виготовлена із конкретного матеріалу, є необґрунтованою та дискримінаційною, оскільки матеріал батареї не впливає на кількість розрядів, на час набору енергії та зарядки.  Окрім того, учасник помітив, що технічні відповідності до Електрокардіографу, який має бути у швидкій,  повністю відповідають лише одному конкретному виробнику. Департамент охорони здоров’я ДніпроОДА частково задовольнив вимоги учасника.

Втім, до аукціону було допущено всього дві компанії. Єдиним конкурентом ТОВ “Автоспецпром” під час торгів стала ТОВ “Віді Юнікомерс”, яка не знижувала ціну. Цікаво, що ці дві компанії регулярно розігрують тендери на поставку швидких між собою. Лише за останній час вони розіграли тендери для лікарень Чернігівщини, Миколаївщини, Полтавщини та Запоріжжя. 

Підприємство «Автоспецпром» є одним з найбільших постачальників автомобілів швидкої допомоги для лікарень. З початку 2020 року фірма отримала відповідних державних замовлень на 640 млн грн.

Як значиться в реєстрі судових рішень, "Автоспецпром" з'являється в ряді кримінальних проваджень. У свою чергу в ТОВ "Автоспецпром" наголошують, що жодного судового рішення або вироку суду, якими б були встановлені обставини недоброчесності компанії, у даних кримінальних провадженнях не винесено.

“Справа 2018 року про постачання нібито "несертифікованих автомобілів" базується на припущеннях людей, які не є спеціалістами у сфері виробництва "швидких". Зокрема, слідчі та особи, які свідчили у якості "експертів", не взяли до уваги, що ТОВ "Автоспецпром" – чи не єдиний в Україні виробник "швидких", який має сертифікат типу на серійні автомобілі швидкої медичної допомоги від ДП "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут", що позбавляє підприємство необхідності сертифікувати кожне авто окремо. Відповідний сертифікат серед інших доступний для ознайомлення на офіційному сайті ТОВ "Автоспецпром", - пояснюють у компанії.

Що стосується справи з посиланням на ухвалу Рівненського міського суду майже трирічної давнини, у компанії вважають, що лише кількість часу з моменту відкриття справи і відсутність жодних зрушень у ній за цей довготривалий період уже самі по собі підтверджують відсутність будь-яких порушень законодавства з боку ТОВ "Автоспецпром".

“Наголошуємо, що єдиним офіційним документом, який регламентує технічні вимоги до автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги є Державний стандарт України 7032 – "Автомобілі швидкої медичної допомоги та їхнє устаткування". ТОВ "Автоспецпром" має всі необхідні сертифікати державних контролюючих органів, які підтверджують відповідність всієї продукції компанії ДСТУ 7032”, - говорять у ТОВ “Автоспецпром”.

ТОВ “Автоспецпром” називає безпідставними підозри у тому, що підприємство серед близько 40 різних компаній було начебто задіяно у проведенні фіктивних операцій.

“ТОВ "Автоспецпром" та його діяльність, вочевидь, не є фіктивними. Лише за останній рік Товариство виробило та поставило кілька сотень автомобілів швидкої допомоги українським медзакладам. Компанія є офіційним партнером другого найбільшого автовиробника ЄС – PSA Groupe та повноцінним учасником системи екстреної медичної допомоги України”, - йдеться у заяві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...