App Store Google Play

Скільки коштують кисневі концентратори для лікарень Дніпропетровщини

21.12.2020 22:00
Скільки коштують кисневі концентратори для лікарень Дніпропетровщини

В Україні, зокрема і на Дніпропетровщині продовжує рости кількість захворювань на Covid-19. Часто цей вірус вражає легені, тому задля допомоги хворим на COVID-19 лікарні мають бути укомплектовані апаратами штучної вентиляції легень та кисневими концентраторами. Про це йдеться у чергововму розслідуванні журналістів "На гачку".

Ще у вересні Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що голови ОДА отримали доручення визначити потребу медичних закладів у кисневих концентраторах. А на останньому брифінгу Степанов повідомив, що лікарні країни забезпечені концентраторами на 59%. 

Кисневі концентратори дозволяють заповнити нестачу кисню в крові людини. Вони бувають різні – для домашнього використання, палатні та промислові. Їх принцип дії однаковий, різниця лише в потужності, тобто обсягах кисню, які здатен виробляти апарат за 1 хв – від 3 літрів кисню і більше. Кисень з нього подається до пацієнта або через лицьову маску, або через носові канюлі.

Наприкінці листопада ДніпроОДА відзвітувала, що медзаклади області отримали 576 концентраторів. Також їх продовжують закуповувати окремі лікарні.

Наприклад, у грудні Кам’янська міська лікарня №7 закупила 235 кисневих концентраторів, які виробляють 10 літрів кисню на хвилину, загальною вартістю майже 18 мільйонів гривень. Один апарат - за 76,5 тисяч гривень. Апарати до медзакладу доставить міська фірма “Метрологія України”, яка до карантину продавала Кам’янські міськраді вживані трамваї. Лікарня також підписала угоду з цією фірмою на закупівлю десяти портативних кисневих концентраторів по 68 900 гривень кожний. В документації знову ж не вказали модель чи характеристики апаратів. 

ТОВ “Метрологія України” вказує один і той самий номер телефону, що й місцева ТОВ “Тендер бізнес груп”, директором якої наразі є екс-директор КП “Інформаційні системи” Кам’янської міської ради Олександр Лукашов. 

Чи не найдорожче за кисневі концентратори віддало ДП "Державна лікарня Міністерства внутрішніх справ України в місті Кривий Ріг", яке придбало 10 стаціонарних апаратів “New Life Intensity 10”. Загальною вартістю 1,4 млн гривень (140 200 грн за одиницю). Вони виробляють 10 літрів кисню в хвилину. ТОВ “Алві Лайн” доставить концентратори у лікарню до кінця року. Також ця фірма у грудні продала кисневі концентратори у одеські та кіровоградські лікарні за ідентичною ціною. 

Клінічна лікарня “Швидкої медичної допомоги” Дніпровської міської ради віддала 3,25 мільйона гривень за 44 апарати з концентрації кисню (37 тисяч гривень за одиницю). Вони також  виробляють 10 літрів кисню на хвилину. За такою ж ціною купила концентратори й  “Клінічна лікарня №9 ” Дніпровської міської ради.

А от Вільногірська центральна міська лікарня купила шість кисневих апаратів за 30 тисяч гривень кожна. Втім, у документації не вказано жодних характеристик апаратів.

"Центр первинної медичної допомоги Новоолександрівської сільської ради" придбав п’ять кисневих концентраторів “JAY-5AW” у комплекті з кисневими масками за 114 тисяч гривень (22,8 тисяч гривень кожний). Апарат виробляє 5 літрів кислороду на хвилину. Ідентичне обладнання купила Державна Акціонерна Холдінгова Компанія “Артем” за 17,8 тисяч гривень за одиницю. Тобто на 5 тисяч гривень дешевше, аніж Новоолександрівський медзаклад. На Черкащині лікарня купила концентратор такої ж моделі за 20 тисяч гривень.

Петриківська центральна лікарня віддала 150 тисяч гривень за чотири концентратори з подвійним потоком “OLV-10”. Вартість за одиницю - 37,5 тис грн. У Ніжині такі ж концентратори купили за 45 тисяч гривень за один, тобто на 7500 дорожче.

Ідентичні концентратори але за різною ціною закупили Нікопольська лікарня №4 та КП “Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання “Фтизіатрія”. Якщо для Нікополя концентратори моделі “KSOC-5 10L” коштували 39500 гривень за одиницю, то обласна лікарня “Фтизіатрія” віддала за них 44 тисячі гривень.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...