App Store Google Play

Слідство та прокуратура продовжують порушувати закон у справі Андрія Денисенка

20.12.2020 19:00
Слідство та прокуратура продовжують порушувати закон у справі Андрія Денисенка

14 грудня, Дар'я Кияненко, адвокат депутата Дніпропетровської обласної ради Андрія Денисенка, подала низку скарг на дії слідства:
- відвести слідчого Сергієнка,
- відвести усю групу слідчих,
- скасувати постанови про зупинення досудового розслідування. 

Сам слідчий Сергієнко не з'явився на розгляд жодної скарги, хоча був попередньо повідомлений належним чином. Не прийшов на засідання і прокурор Мазниця, хоча він був у будівлі суду. 

Сторона захисту заявила відвід слідчим через їх упереджені та свавільні дії, зокрема тому що вони переховуються від «підозрюваного» Андрія Денисенка та його адвоката Дар’ї Кияненко. І Денисенко, і Кияненко особисто приходили до слідчого управління, але безрезультатно: їх не пропустили і до них ніхто не вийшов. Більш того, старший групи слідчих Сергієнко заблокував Андрія Денисенка у WhatsApp. Це виявили випадково, коли Денисенко намагався зв’язатися із слідчим.

Однак суд не знайшов порушень у роботі слідчого Сергієнка та його групи слідчих, наче, таке слідство – це так і треба. До речі, слідчих у справі – більше десяти. 

Кільки тижнів тому, бажаючи продовжити строки досудового розслідування, які спливали в останні дні листопада, слідчий Сергієнко свавільно порушив норми КПК та пішов проти здорового глузду. Він оголосив Андрія Денисенка у розшук і призупинив розслідування. Заявлена підстава – переховування від органів слідства. І це враховуючи те, що "підозрюваний" Денисенко не отримав жодної повістки на  допит у передбачений Законом термін. За законодавством, повістка вручається за три дні до дати виклику, але в слідчому управлінні, мабуть, не вміють рахувати до трьох.

Сплинув тиждень, і вже слідча Гриценко з групи слідчих знов повторила цей фокус. Хоча за цей тиждень Андрій Денисенко двічі приходив на судові засідання. За словами адвоката Дар’ї Кияненко, слідство створює штучні докази, аби запроторити Андрія Денисенка до СІЗО.

І знов суд ухвалив відмовити в обох скаргах. Ухвали оскарженню не підлягають.

До слова, увечері того ж дня, після сесії Дніпропетровської обласної ради, слідчий Сергієнко та очолювані ним невідомі особи підстерегли Андрія Денисенка біля будинку. Порушуючи право на захист, без адвоката, слідчий Сергієнко планував провести слідчі дії мало не на вулиці, просто неба. Обґрунтовано відмовившись, Андрій Денисенко пішов до під’їзду, де і стався напад невідомих осіб. Відео нападу опубліковано на його офіційній сторінці. 

Такий правовий нігілізм та свавілля показують тільки одне: ця справа – сфабрикована, і її підганяють на колінці під потрібне політичне замовлення Святослава Олійника – колишнього голови Дніпропетровської обласної ради, а нині – депутата облради від «Слуги Народу» та голови постійної комісії з питань культури та духовності.

На фото: натхненні обличчя слідчого Сергієнка (ліворуч) та прокурора Мазниці (праворуч)

Медіапростір

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...