App Store Google Play

У Дніпрі відкрили виставку про долі людей, які постраждали від нацизму

12.12.2020 16:00
У Дніпрі відкрили виставку про долі людей, які постраждали від нацизму

У Дніпрі, в Музеї Голокосту, відкрили виставку «Була висока трава» – про людей, які постраждали від нацизму. Експозиція включає три десятки історій і фотопортретів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

Герої вставки – це люди з різних регіонів України, представники різних національностей: євреї, роми, українці, поляки. Це – в’язні концтаборів та гетто, примусові працівники, військовополонені, жителі окупованих територій.

Серед них є ті, хто постраждав від двох режимів: нацистського і радянського: після повернення з Німеччини, дехто з них зазнав репресій і переслідувань на батьківщині.

Фотографиня проєкту, співробітниця Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ) Леся Харченко каже: над виставкою працювала близько шести років. Деякі історії людей, яких знімала й розпитувала про роки війни, не відпускали по кілька тижнів.

«Найперший мій знімок для проєкту – це людина, яка вразила з самого початку. Це поляк, який постраждав від двох режимів: він був в’язнем концтабору Майданек і в’язнем радянського концтабору. Йому пригадали репресованих батьків… Були тяжкі історії, після яких доводилося тижнями приходити до тями», – сказала Радіо Свобода Леся Харченко.

Кожен портрет авторка доповнила короткою історією людини та її роздумами над тим, що важливо. «Була висока трава» – така асоціація з війною була в однієї з героїнь виставки. Для неї, тоді дитини, трава була схованкою.

«Ми маємо пам’ятати минуле для того, щоб «іншість» когось не була основою для переслідування. Ці проблеми, які ми підіймаємо, – протистояння злу, протистояння авторитаризму й тоталітаризму, – є актуальними», – сказав директор Музею Голокосту Ігор Щупак.

Проєкт реалізували за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» та за сприяння Інституту «Ткума» і Яд Вашем.

У Дніпрі виставка триватиме до 1 лютого. Потім її покажуть в інших містах України та Німеччини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...