App Store Google Play

Спроба утиску ЗМІ та технічні збої: як збиралась перша сесія новообраної облради

08.12.2020 14:30
Спроба утиску ЗМІ та технічні збої: як збиралась перша сесія новообраної облради

8 грудня відбулась перша сесія Дніпропетровської облради, що була обрана 25 жовтня 2020 року на місцевих виборах. Про деталі депутатського засідання повідомляє Дніпроград з місця подій.

Ще до початку засідання представники охоронної компанії "Джеб" не пускали низку ЗМІ на сесію, аргументуючи свої дії наказом від керівництва. На захист журналістів прийшли депутати від "Європейської Солідарності" Андрій Денисенко та Максим Курячий. Останнім таки вдалось домогтися справедливості та впустити мас-медіа до сесійної зали.

З’ясувалося, що спроба провести сесію «за зачиненими дверима» була недаремна – регламент, за яким планували провести сесію та обрати керівництво ради попередні «очільники», не відповідав вимогами закону України.

Під час відкриття сесії депутати змогли зареєструватись на засідання тільки з третього разу. Спочатку реєстраційна картка не спрацювала в Андрія Денисенка, а потім у його колеги по фракції.

Надалі народні обранці традиційно виконали гімн України. Втім, деякі депутати підтримали спів державного гімну тільки коли побачили, що їх знімають на відео.

Депутат від «Європейської солідарності» Максим Курячий з трибуни оголосив про регламентний локдаун, що спровокував екс голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник, та закликав представників всіх політичних сил, які представляють громаду у обласній раді, разом розробити прозору процедуру обрання голови ради згідно із законом України.

Згодом депутати прийняли присягу та ухвалили членів тимчасової президії, яка вестиме засідання до обрання голови обласної ради. До неї увійшли: Микола Лукашов ("Слуга народу"), Геннадій Гуфман ("ОПЗЖ"), Ігор Кошельник ("Пропозиція"), Анатолій Адамський ("Блок Вілкула - Українська перспектива") та Максим Курячий ("Європейська Солідарність").

Відтак, голосування за голову обласної ради, а також її керівного складу, відбудеться 16 грудня під час ранкового пленарного засідання. Наразі між депутатськими фракціями відбуваються перемовини з приводу кандидатури нового голови, аби згодом ухвалити відповідний проект великою кількістю голосів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...