App Store Google Play

Дніпряни - серед переможців турніру ракетно-космічних інновацій

25.11.2020 08:00
Дніпряни - серед переможців турніру ракетно-космічних інновацій

21 листопада у Дніпрі відбувся онлайн-фінал всеукраїнського турніру ракетно-космічних інновацій Star Track 5. До конкурсу долучились 37 учасників з усієї України: студенти, інженери, науковці та винахідники-ентузіасти з Дніпра, Києва, Харкова, Львова, Черкас. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на організаторів конкурсу.

Переможці Star Track отримали грошові винагороди, а також можливість втілити свої проєкти на технічній базі Інжинірингової школи Noosphere у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Оцінювали конкурсні роботи експерти з Дніпра та Києва: Євген Коваленко — кандидат наук, директор IT-відділу корпорації Укратомприлад, розробник наносупутників Київського політехнічного інституту ім І. Сікорського; Сергій Кутовий — директор з інновацій ГО «Асоціація Noosphere»; Олег Марченко — заступник декана фізико-технічного факультету ДНУ імені Олеся Гончара; Ігор Гомілко — керівник лабораторії робототехніки та електроніки Noosphere Engineering School, кандидат фізико-математичних наук.

Учасники презентували суддям 13 науково-технічних проєктів (як індивідуально так і у складі команд). Переможцями Star Track 5 стали шість проєктів, а саме:

  • «Космічна система моніторингу гравітаційного поля землі «Гравісат» від представників Національного авіаційного університету, м. Київ.
  • «Двоступенева метеорологічна ракета Метео 40 000» та «Система управління геофізичної суборбітальної ракети К300 Гео для мінімізації зон відчуження» — обидві розробки належать студентам фізико-технічного факультету ДНУ імені Олеся Гончара.
  • «VRocket Constructor», проєкт команди Demi, відомої дніпрянам завдяки розробці віртуальних ігор для парку Гагаріна. VRocket Constructor — це навчальна VR гра, у якій космічні ракети можна зібрати власноруч, звісно ж, віртуально.

Суддів особливо вразив проєкт дніпровського школяра Макара Дробишева «Рідинний ракетний двигун малої тяги LT-3B «Стриж». Суть розробки полягає у створенні дешевого рідинного ракетного двигуна з можливістю застосування його в освітніх цілях. Макар запропонував унікальну гібридну систему охолодження сопла та камери згоряння. Хлопцю 15 років і він вразив суддів рівнем підготовки та обізнаністю у космічних технологіях.

Не менш цікавим та високотехнологічним є проєкт команди з Черкас «PancakeSat». Молоді інженери (авторам розробки також по 15 років) презентували екосистему супутникових апаратів і устаткування. За задумом винахідників, PancakeSat стане новим видом супутника, що є набагато дешевшим і простішим в експлуатації за ринкові зразки. Подальше завдання команди проєкту — розвиток у низькому ціновому сегменті космічної сфери та створення більш простого циклу побудови космічного апарату.

Нагадаємо, перший Star Track відбувся ще 2017 року — тоді 7 команд змагалися за призовий фонд у розмірі 5 тисяч гривень. У 2020 організатори збільшили призовий фонд до 25 000 грн.

Захід щорічно проходить за підтримки ГО «Асоціація Noosphere» та її засновника, доктора економічних наук, міжнародного підприємця і мецената Максима Валерійовича Полякова. 

«Такі турніри як Star Track — це найкращий спосіб нагадати про творчу силу науки та об'єднати однодумців. Турнір вже показав себе як дієвий механізм популяризації та поширення знань. З ноосферної точки зору, командна робота під час підготовки проєктів і пряме спілкування експертів зі студентами у фіналі, покликані акумулювати досягнення ентузіастів космічної галузі та заохочувати молодих інженерів до розвитку. Тому Ноосфера вважає за необхідне підтримувати традицію проведення Star Track в Україні», — наголошує Макс Поляков.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...