App Store Google Play

Дніпрян, які "продали" свої голоси, надурили на 1500 гривень

24.11.2020 15:30
Дніпрян, які "продали" свої голоси, надурили на 1500 гривень

Дніпрянам, які продали свої голоси у другому турі виборів мера, не перерахували обіцяні 1 500 гривень. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Відкритий.

У день проведення другого туру виборів міського голови в Дніпрі зафіксували рекордну кількість порушень і фальсифікацій. Найбільш поширеним в цьому році був підкуп виборців, яким обіцяли перерахувати гроші за «правильно» відданий голос. Для цього дніпрян додавали в чати в соціальних мережах, де просили поставити хрестик навпроти певного прізвища в бюлетені, сфотографувати його і надіслати "замовнику".

Однією з учасниць чорної схеми стала Ольга, яка проголосувала за потрібного кандидата, сфотографувала бюлетень і послала адміністратору. Свої 1 500 гривень дівчина чекає досі.

«Вони обіцяли прислати гроші до восьмої вечора. Нібито у них п'ять тисяч людей, дуже велике завантаження і вони не встигають всім переводити гроші. Але о восьмій вечора ніхто нічого так і не надіслав. Наступного ранку гроші теж не прийшли», - розповіла дніпрянка Ольга.

І це далеко не поодинокий випадок. У Дніпрі за фотографування бюлетенів затримали більше трьохсот осіб. Також добровільно здався поліції і одна з адміністраторок групи, яка скуповувала голоси.

«Затримані називають різні причини своїх вчинків: необережність, власний інтерес і так далі, але ми всі їхні версії перевіряємо. Один з таких фактів у нас підтвердився. Є реєстрація - стаття 160 Кримінального Кодексу України», - кажуть в поліції.

Фахівці зазначають, що за продаж голосу можна провести два роки за гратами. За словами фахівців, на цих виборах ініціатива з підкупом населення користувалася великою популярністю.

«Тут наголос було зроблено на досить складне економічне становище певних соціальних категорій, для яких 1500 гривень - хороші гроші. Ми зараз бачимо вплив і коронакризи, й економічної кризи, і безробіття», - повідомила кандидатка соціологічних наук Надія Міхно.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...