App Store Google Play

Дніпрян, які "продали" свої голоси, надурили на 1500 гривень

24.11.2020 15:30
Дніпрян, які "продали" свої голоси, надурили на 1500 гривень

Дніпрянам, які продали свої голоси у другому турі виборів мера, не перерахували обіцяні 1 500 гривень. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Відкритий.

У день проведення другого туру виборів міського голови в Дніпрі зафіксували рекордну кількість порушень і фальсифікацій. Найбільш поширеним в цьому році був підкуп виборців, яким обіцяли перерахувати гроші за «правильно» відданий голос. Для цього дніпрян додавали в чати в соціальних мережах, де просили поставити хрестик навпроти певного прізвища в бюлетені, сфотографувати його і надіслати "замовнику".

Однією з учасниць чорної схеми стала Ольга, яка проголосувала за потрібного кандидата, сфотографувала бюлетень і послала адміністратору. Свої 1 500 гривень дівчина чекає досі.

«Вони обіцяли прислати гроші до восьмої вечора. Нібито у них п'ять тисяч людей, дуже велике завантаження і вони не встигають всім переводити гроші. Але о восьмій вечора ніхто нічого так і не надіслав. Наступного ранку гроші теж не прийшли», - розповіла дніпрянка Ольга.

І це далеко не поодинокий випадок. У Дніпрі за фотографування бюлетенів затримали більше трьохсот осіб. Також добровільно здався поліції і одна з адміністраторок групи, яка скуповувала голоси.

«Затримані називають різні причини своїх вчинків: необережність, власний інтерес і так далі, але ми всі їхні версії перевіряємо. Один з таких фактів у нас підтвердився. Є реєстрація - стаття 160 Кримінального Кодексу України», - кажуть в поліції.

Фахівці зазначають, що за продаж голосу можна провести два роки за гратами. За словами фахівців, на цих виборах ініціатива з підкупом населення користувалася великою популярністю.

«Тут наголос було зроблено на досить складне економічне становище певних соціальних категорій, для яких 1500 гривень - хороші гроші. Ми зараз бачимо вплив і коронакризи, й економічної кризи, і безробіття», - повідомила кандидатка соціологічних наук Надія Міхно.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...