Дніпрянам, які продали свої голоси у другому турі виборів мера, не перерахували обіцяні 1 500 гривень. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Відкритий.
У день проведення другого туру виборів міського голови в Дніпрі зафіксували рекордну кількість порушень і фальсифікацій. Найбільш поширеним в цьому році був підкуп виборців, яким обіцяли перерахувати гроші за «правильно» відданий голос. Для цього дніпрян додавали в чати в соціальних мережах, де просили поставити хрестик навпроти певного прізвища в бюлетені, сфотографувати його і надіслати "замовнику".
Однією з учасниць чорної схеми стала Ольга, яка проголосувала за потрібного кандидата, сфотографувала бюлетень і послала адміністратору. Свої 1 500 гривень дівчина чекає досі.
«Вони обіцяли прислати гроші до восьмої вечора. Нібито у них п'ять тисяч людей, дуже велике завантаження і вони не встигають всім переводити гроші. Але о восьмій вечора ніхто нічого так і не надіслав. Наступного ранку гроші теж не прийшли», - розповіла дніпрянка Ольга.
І це далеко не поодинокий випадок. У Дніпрі за фотографування бюлетенів затримали більше трьохсот осіб. Також добровільно здався поліції і одна з адміністраторок групи, яка скуповувала голоси.
«Затримані називають різні причини своїх вчинків: необережність, власний інтерес і так далі, але ми всі їхні версії перевіряємо. Один з таких фактів у нас підтвердився. Є реєстрація - стаття 160 Кримінального Кодексу України», - кажуть в поліції.
Фахівці зазначають, що за продаж голосу можна провести два роки за гратами. За словами фахівців, на цих виборах ініціатива з підкупом населення користувалася великою популярністю.
«Тут наголос було зроблено на досить складне економічне становище певних соціальних категорій, для яких 1500 гривень - хороші гроші. Ми зараз бачимо вплив і коронакризи, й економічної кризи, і безробіття», - повідомила кандидатка соціологічних наук Надія Міхно.

Автор: Олександр КОПТЕВ