App Store Google Play

У Краснопіллі якість води контролюють, але забруднювачі не здаються

13.11.2020 15:30
У Краснопіллі якість води контролюють, але забруднювачі не здаються

У Дніпрі в селищі Краснопілля відібрали проби води із технічних відстійників підприємств. Наразі подібні дослідження, за умов відсутності повноважень органу державного нагляду, залишаються одним із можливих методів контролю зі сторони міської влади. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу міськради.

«Відібрані проби води з трьох технічних відстійників. Далі для визначення стану води вони будуть направлені на дослідження у Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України. Окрім цього, спостерігається порушення – територія відстійників не огороджена та відсутні знаки заборони купання та риболовлі. Зокрема контроль після звернень мешканців ми почали ще з минулого року. З того часу ситуація покращилася. Цією весною на водоймі навіть оселилися птахи, й це вже добрий знак, який демонструє покращення стану води. Що стосується результатів дослідження, то у разі виявлення значного забруднення в пробах, ми будемо звертатися до Державної екологічної інспекції Дніпропетровської області. Раніше ми вже зверталися до них та до Національної поліції, але відповіді до тепер не отримали», - розповів заступник директора департаменту — начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько.

Кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» Юрій Бучавий зазначив, що на перший погляд водоймища виглядають привабливо: «Натомість поряд знаходяться потужні підприємства, які забруднюють водоймища скидами стічних вод. Саме вони несуть небезпеку через забруднення ґрунтів та засолення підземних вод і навіть атмосферного повітря. Таким чином виникає необхідність проведення досліджень для виявлення реальної небезпеки для навколишнього середовища. Добре, що дніпровська міська влада сприяє проведенню цих досліджень».

На місці скиду навіть неозброєним оком помітно, що вода досить забруднена, але стійкий запах відчувається лише біля самої води. Так, у районі житлової забудови дніпряни вже майже не відчувають сморід.

«Зараз стало легше дихати. Як гарно, що на наші звернення відреагувала міська влада. За останній рік я помітила суттєве покращення ситуації, і птахи повертаються до наших водоймищ», - відреагувала дніпрянка Поліна Нєстєровська, яка може відчути різницю, бо живе тут вже сімнадцять років.

Трохи менше п’яти років живе в Краснопіллі Наталя Рак: «За останні роки стало краще, і ми задоволені, що нас чують і допомагають. Розв'язання нашої проблеми – це правильне і важливе рішення. Ми усі живемо на одній землі, і у питанні екології не може бути прив’язки до однієї території. Це стосується кожного, і добре, що міський голова Дніпра це розуміє і, не дивлячись ні на що, робить добре для людей».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...