App Store Google Play

57% українців вважають, що в майбутньому Україна перейде переважно на українську мову - опитування

13 Листопада 08:00
57% українців вважають, що в майбутньому Україна перейде переважно на українську мову - опитування

57,1% респондентів вважають, що в майбутньому Україна перейде переважно на українську мову спілкування, 31,8% – що Україна зробить російську мову другою державною.

Про це свідчать результати проведеного із 17 до 24 жовтня включно Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) опитування, презентовані 11 листопада, повідомляє Інтерфакс-Україна.

49,8% українців назвали російську мову історичним надбанням, яке необхідно розвивати, 29,6% бачать у ній загрозу незалежності країни.

52,2% респондентів вважають, що Україна повинна спонукати своїх громадян поважати мову, державні символи та національні традиції. 38,4% бачать необхідність знайти нову об'єднавчу ідеологію.

Під час дослідження було опитано 1502 респонденти. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів на всіх підконтрольних уряду України територіях. 

Вибірка репрезентативна для України загалом і для окремих п'яти макрорегіонів (Захід, Центр, Південь, Схід, Донбас). Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,6%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...