Завдяки місцевим виборам Дніпровська міська рада оновилася більше ніж наполовину. Про це йдеться в дослідженні "ЧЕСНО", передає Дніпроград.
Мер Дніпра Борис Філатов не зміг переобратися в один тур — попри триразову перевагу над найближчим конкурентом до абсолютної перемоги йому не вистачило менше 4% голосів. У другий тур виборів міського голови, який призначено на 22 листопада, з ним вийшов лідер партії “Громадська сила” Загід Краснов. Останній набрав втричі менше голосів.
Впевненим лідером у Дніпрі стала промерська партія “Пропозиція” — це третина депутатського складу. Цього недостатньо для ухвалення рішень, відповідно, як і раніше, у разі перемоги Філатову доведеться гуртувати коаліцію. При цьому більшість представників партії пройшли саме за партійними списками, тобто вибороли перемогу на своєму окрузі.
Відкриті списки не спрацювали у випадку менш рейтингових партій — “Європейська солідарність”, “Громадська сила” та “Блок Вілкула “Українська перспектива”. Внутрішньопартійна боротьба точилася, по суті, між кандидатами трьох найбільш рейтингових партій. Таким чином, рішення парламенту запровадити 25% виборчої квоти замість 5% мало вибіркову дію. Більше того, у раді міста-мільйонника будуть депутати, які набрали хто 102, а хто 110 голосів. При цьому обоє депутатів разом представлятимуть приблизно 16 тисяч виборців.
Склад Дніпровської міськради оновився на 58%. Партія “Слуга народу” — єдина, хто не завів жодного чинного депутата Дніпроради 7-го скликання.
Найбільший у місті Новокодацький район буде представляти найбільше депутатів — 11. А от за Самарським районом закріплені лише два депутати. У ньому приблизно на 10 тисяч виборців більше, ніж у Центральному, який представлятимуть 7 обранців.
Майже третину складу ради становитимуть жінки — їх представництво у Дніпровській міськраді зросло майже на 10%. 71% депутаток обрано за загальними списками, бо рейтинги в них були доволі низькі. В середньому кожна набрала всього під 350 голосів виборців.
Автор: Антон ФІЛІППОВ