App Store Google Play

Найкраще виборчим законом про відкриті списки в Дніпрі скористалася "Пропозиція"

12.11.2020 17:00
Найкраще виборчим законом про відкриті списки в Дніпрі скористалася "Пропозиція"

Завдяки місцевим виборам Дніпровська міська рада оновилася більше ніж наполовину. Про це йдеться в дослідженні "ЧЕСНО", передає Дніпроград.

Мер Дніпра Борис Філатов не зміг переобратися в один тур — попри триразову перевагу над найближчим конкурентом до абсолютної перемоги йому не вистачило менше 4% голосів. У другий тур виборів міського голови, який призначено на 22 листопада, з ним вийшов лідер партії “Громадська сила” Загід Краснов. Останній набрав втричі менше голосів.

Впевненим лідером у Дніпрі стала промерська партія “Пропозиція” — це третина депутатського складу. Цього недостатньо для ухвалення рішень, відповідно, як і раніше, у разі перемоги Філатову доведеться гуртувати коаліцію. При цьому більшість представників партії пройшли саме за партійними списками, тобто вибороли перемогу на своєму окрузі.

Відкриті списки не спрацювали у випадку менш рейтингових партій — “Європейська солідарність”, “Громадська сила” та “Блок Вілкула “Українська перспектива”. Внутрішньопартійна боротьба точилася, по суті, між кандидатами трьох найбільш рейтингових партій. Таким чином, рішення парламенту запровадити 25% виборчої квоти замість 5% мало вибіркову дію. Більше того, у раді міста-мільйонника будуть депутати, які набрали хто 102, а хто 110 голосів. При цьому обоє депутатів разом представлятимуть приблизно 16 тисяч виборців.

Склад Дніпровської міськради оновився на 58%. Партія “Слуга народу” — єдина, хто не завів жодного чинного депутата Дніпроради 7-го скликання. 

Найбільший у місті Новокодацький район буде представляти найбільше депутатів — 11.  А от за Самарським районом закріплені лише два депутати. У ньому приблизно на 10 тисяч виборців більше, ніж у Центральному, який представлятимуть 7 обранців. 

Майже третину складу ради становитимуть жінки — їх представництво у Дніпровській міськраді зросло майже на 10%. 71% депутаток обрано за загальними списками, бо рейтинги в них були доволі низькі. В середньому кожна набрала всього під 350 голосів виборців. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...