App Store Google Play

Молодіжні організації Дніпра виступають за спрощення вступу білоруських студенів до вишів України

06.11.2020 09:30
Молодіжні організації Дніпра виступають за спрощення вступу білоруських студенів до вишів України

Під листом до Уряду, щодо спрощення вступу білоруських студенів до вишів України, підписались молодіжні організації України, серед них 7 організацій із Дніпра. Про це повідомив Андрій Калінін, президент української асоціації студентів України, передає Дніпроград з посиланням на Суспільне.

"Ми ініціювали звернення до уряду та профільних міністерств з проханням спростити процедуру вступу до українських ВНЗ для студентів із Білорусі. Відтак, ми сподіваємось на розробку алгоритму, який зробить здобуття вищої освіти в Україні можливим для білоруських студентів, які зазнали політичних переслідувань", — заявив Владислав Мельничук, представник асоціації молодіжних центрів України у Дніпрі.

Як повідомила представниця Belarusian Students' Association Дар'я Рубльовская, нині у Білорусі відраховують та позбавляють стипендії. Вже відомо про 200 відрахованих студентів. Вона також вимушена була виїхати з Білорусі через те, що на неї відкрили дві кримінальні справи через участь в протестах.

"Студенти зазнають жорстких політичних репресій. Студентів саджають до слідчих ізоляторів, а ще на відрахованих студентів полюють воєнкомати", — наголосила Дар'я Рубльовская.

Під листом до Уряду підписались провідні молодіжні організації України, серед них 7 організацій із Дніпра. І поки чекатимуть на відповідь від уряду, будуть підтримувати білоруських студентів онлайн-зустрічами, щоб інформувати та надавати консультації у сфері прав людини. Про це повідомив Андрій Калінін, президент української асоціації студентів України.

"Зараз дуже важливо мотивувати білоруських студентів, підтримувати їх у прагненні до змін в країні та встановлення демократії", — наголосив Андрій Калінін.

За словами Вірослава Цюп'яка, представника Дніпровської ГО "Спільнота активної молоді — САМ", якщо бюрократичний процес затягнеться і не вдасться прийняти рішення, молодіжні осередки Дніпра спрямують сили на громадський сектор.

"Вже зараз у Дніпрі діє кілька волонтерських центрів, які надають допомогу біженцям із Білорусі і готові надавати її і студентам. Це буде не так ефективно, як цілеспрямована політика держави, але це також будуть сконцентровані зусилля", — додав Вірослав Цюп'як.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...