App Store Google Play

Молодіжні організації Дніпра виступають за спрощення вступу білоруських студенів до вишів України

06.11.2020 09:30
Молодіжні організації Дніпра виступають за спрощення вступу білоруських студенів до вишів України

Під листом до Уряду, щодо спрощення вступу білоруських студенів до вишів України, підписались молодіжні організації України, серед них 7 організацій із Дніпра. Про це повідомив Андрій Калінін, президент української асоціації студентів України, передає Дніпроград з посиланням на Суспільне.

"Ми ініціювали звернення до уряду та профільних міністерств з проханням спростити процедуру вступу до українських ВНЗ для студентів із Білорусі. Відтак, ми сподіваємось на розробку алгоритму, який зробить здобуття вищої освіти в Україні можливим для білоруських студентів, які зазнали політичних переслідувань", — заявив Владислав Мельничук, представник асоціації молодіжних центрів України у Дніпрі.

Як повідомила представниця Belarusian Students' Association Дар'я Рубльовская, нині у Білорусі відраховують та позбавляють стипендії. Вже відомо про 200 відрахованих студентів. Вона також вимушена була виїхати з Білорусі через те, що на неї відкрили дві кримінальні справи через участь в протестах.

"Студенти зазнають жорстких політичних репресій. Студентів саджають до слідчих ізоляторів, а ще на відрахованих студентів полюють воєнкомати", — наголосила Дар'я Рубльовская.

Під листом до Уряду підписались провідні молодіжні організації України, серед них 7 організацій із Дніпра. І поки чекатимуть на відповідь від уряду, будуть підтримувати білоруських студентів онлайн-зустрічами, щоб інформувати та надавати консультації у сфері прав людини. Про це повідомив Андрій Калінін, президент української асоціації студентів України.

"Зараз дуже важливо мотивувати білоруських студентів, підтримувати їх у прагненні до змін в країні та встановлення демократії", — наголосив Андрій Калінін.

За словами Вірослава Цюп'яка, представника Дніпровської ГО "Спільнота активної молоді — САМ", якщо бюрократичний процес затягнеться і не вдасться прийняти рішення, молодіжні осередки Дніпра спрямують сили на громадський сектор.

"Вже зараз у Дніпрі діє кілька волонтерських центрів, які надають допомогу біженцям із Білорусі і готові надавати її і студентам. Це буде не так ефективно, як цілеспрямована політика держави, але це також будуть сконцентровані зусилля", — додав Вірослав Цюп'як.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...