App Store Google Play

До дня народження Яворницького митці розфарбували паркан поблизу музею

5 Листопада 08:00
До дня народження Яворницького митці розфарбували паркан поблизу музею

До 165 річниці від дня народження історика та археолога Дмитра Яворницького учасники проєкту #Словонастіні розмалювали паркан поблизу музею імені Яворницького. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

На роботу, за словами організаторки, витратили місяць і близько 4 тисяч гривень. Фарбу у літрах не рахували. На стіні у 52 м² зобразили вислови і вірші різних митців, присвячені Дмитру Яворницькому, а також цитати самого історика з прози та поезії. Вони поєднані із орнаментом Миколи Погрібняка, який досліджував українські орнаменти.

«Якщо ви будете йти вздовж цієї стіни, ви дізнаєтеся інформацію про самого Яворницького, про його діяльність і прочитаєте його цитати. Тому це така маленька книжечка на стіні, якщо можна так зухвало сказати, дійсно можна досить багато дізнатися з цієї стіни. Тут і вислови Максима Рильського. Олена Пчілка, яка завітала до музею на початку минулого століття і була дуже вражена тим, як плідно працює Дмитро Яворницький», – заявила організаторка акції Анастасія Теплякова.

На роботу, каже Анастасія, пішов місяць. За цей час встигла зламати руку, та зняти гіпс. Постійно заважає погода, злива змиває свіжу фарбу.

«Дощ нам кілька разів попсував нашу роботу. Прямо крапелини потрапляли в свіжу ще фарбу, вона ще не була засохлою, і так розбризкувалося все це. Трошки заважали не зовсім адекватні люди. Які інколи питали, що ми тут робимо і нагадували, що Яворницький помер. Чого ви раптом так стараєтеся, якщо він помер. Ну, це таке, люди різні, але насправді більшість все ж таки позитивно реагує , дуже раді цьому. І звісно це холод. Почали досить пізно, довго готувалися, тому досить пізно почали, якось різко стало сиро, не так холодно, як сиро», – наголосила Анастасія Теплякова.

«Чудово, я ненавиджу графіті, ось цю бридоту, хуліганство, а це просто диво. Побільше б таких речей. Я знаю про нього, знаю його роль в історії нашого міста. Будівля Яворницького, проспект, але чесно, я нічого не читала з його творів, але відчуваю до цієї людини велику повагу», – прокоментувала результат дніпрянка Тетяна Землякова.

Проєкт #Словонастіні існує у 5 містах та 3 областях. Його учасники малюють тематичні роботи із цитатами із творів поетів та письменників. У Дніпрі, за словами Анастасії Теплякової, вже є близько 20 робіт. Після того як завершать цю, Анастасія планує звернутися до Книги Рекордів Гіннеса, щоб її зафіксували і там.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...