App Store Google Play

Чи згадають в Дніпрі козацького батька?

31 Жовтня 17:00
Чи згадають в Дніпрі козацького батька?

6 листопада 2020 року виповниться 165 років з дня народження Дмитра Яворницького. Однак заходи з його вшанування можуть не відбутися.

Як повідомила завідувачка Садиби Дмитра Яворницького Яна Тимошенко, зазвичай програма до такої дати готувалася заздалегідь, до заходів прагнули залучити якомога більше людей. Цього року, зокрема, планувалося біля могили Яворницького нагордити переможців творчого дитячого конкурсу "Хто він, Дмтро Яворницький?", який проводила Садиба.

"Але нам так і не відповіли, о котрій години буде цей захід і чи надасть музей призи для дітей", - зазначила Яна Тимошенко.

Провести 6 та 7 листопада заходи в Садибі Д. Яворницького керівництво Дніпровського істричного музею просто заборонило, за словами Яни Тимошенко. Без пояснень причини, музейникам запропонували проводити усе в будівлі Історичного музею. При цьому співробітники Садиби, по суті, відсторонені від організації заходів та не включені до складу оргкомітету зі святкування ювілею.

"Меморіальний музей не працює вже вісім місяців. Спочатку через карантин, потім через ремонтні роботи з благоустрю площі Т. Шевченка, а після їх закінчення, його відкрити заборнили і не пояснюють причини", - додає Яна Тимошенко. Вона зазначає, що писала запити, однак вже півтора місяці не може отримати на них конкретні відповіді.

Не виключено, що таким чином керівництво ДНІМ намагається довести Садибу Яворницького до аварійного стану.

При цьому залишається без відповіді питання, чи відбудеться вшанування Яворницького - знакової постаті для міста та його історії, не дарма і центральний проспект і сам Історичний музей носять його ім'я - на його 165-річний ювілей. Поки що виставку про самого Дмитра Яворницького скасували, так само як і обіцяне видання 7 тому епістолярної спадщини вченого.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...