App Store Google Play

Чи згадають в Дніпрі козацького батька?

31.10.2020 17:00
Чи згадають в Дніпрі козацького батька?

6 листопада 2020 року виповниться 165 років з дня народження Дмитра Яворницького. Однак заходи з його вшанування можуть не відбутися.

Як повідомила завідувачка Садиби Дмитра Яворницького Яна Тимошенко, зазвичай програма до такої дати готувалася заздалегідь, до заходів прагнули залучити якомога більше людей. Цього року, зокрема, планувалося біля могили Яворницького нагордити переможців творчого дитячого конкурсу "Хто він, Дмтро Яворницький?", який проводила Садиба.

"Але нам так і не відповіли, о котрій години буде цей захід і чи надасть музей призи для дітей", - зазначила Яна Тимошенко.

Провести 6 та 7 листопада заходи в Садибі Д. Яворницького керівництво Дніпровського істричного музею просто заборонило, за словами Яни Тимошенко. Без пояснень причини, музейникам запропонували проводити усе в будівлі Історичного музею. При цьому співробітники Садиби, по суті, відсторонені від організації заходів та не включені до складу оргкомітету зі святкування ювілею.

"Меморіальний музей не працює вже вісім місяців. Спочатку через карантин, потім через ремонтні роботи з благоустрю площі Т. Шевченка, а після їх закінчення, його відкрити заборнили і не пояснюють причини", - додає Яна Тимошенко. Вона зазначає, що писала запити, однак вже півтора місяці не може отримати на них конкретні відповіді.

Не виключено, що таким чином керівництво ДНІМ намагається довести Садибу Яворницького до аварійного стану.

При цьому залишається без відповіді питання, чи відбудеться вшанування Яворницького - знакової постаті для міста та його історії, не дарма і центральний проспект і сам Історичний музей носять його ім'я - на його 165-річний ювілей. Поки що виставку про самого Дмитра Яворницького скасували, так само як і обіцяне видання 7 тому епістолярної спадщини вченого.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...