App Store Google Play

У Дніпрі розповіли, із чим пов'язані довгі черги у виборчих комісіях

27.10.2020 11:00
У Дніпрі розповіли, із чим пов'язані довгі черги у виборчих комісіях

На минулих місцевих виборах, у 2015 році, на підрахунок голосів витратили 3 дні. У комітеті виборців кажуть: цьогоріч на це піде більш ніж тиждень, а крайнім терміном називають 6 листопада, передає Дніпроград з посиланням на 34 телеканал.

Підрахунок голосів розпочали на виборчих дільницях після їх закриття 25 жовтня. У Дніпрі дільниць 425, і на кожній голосували за чотирма списками: за міського голову, депутатів міської, районної та обласної ради.

«Після підрахунку голосів у нас є 4 стопки бюлетенів. Які ми їх загружаємо у мішки. Потім ці бюлетені розділяються», — розповів член дільничної виборчої комісії Анатолій Кирпа.

Відтак бюлетені за мера та міських депутатів вирушають до районної територіальної виборчої комісії. У Дніпрі їх сім. Там перераховують, яку кількість прихильників отримали кандидати з кожного району міста окремо. До речі, найбільшу явку зафіксували у Шевченківському та Чечелівському районах міста. Після районної ТВК результати надсилають до міської. На цьому їхній шлях закінчується.

«Після того, як здадуться всі 51 дільниці, ми будемо складати свій протокол про підсумки, і тільки після цього ми здаємося в міську комісію, вони вже підбивають результати», — пояснює голова Чечелівської територіальної виборчої комісії Наталя Соломеїна.

А от бюлетені, за якими обирали районні та обласну ради, прямують одразу до міської територіальної виборчої дільниці. А вже звідти, з усіх міст, сіл та селищ, результати потрапляють до обласної ТВК. Переможця перегонів за крісло мера оголосять у міській ТВК. Там скажуть і про партію-лідера та депутатів округів.

«Зважаючи на те, що у нас нова виборча система, — багато дільничних допустились численних похибок, помилок під час підрахунку голосів, їх повертають на уточнення. На жаль, це буде затягувати процес невідомо на скільки», — додає голова правління ГО “Комітет виборців України” Станіслав Жолудєв.

Нагадаємо, вибори відбулися в Україні минулої неділі. Перші попередні результати стали відомі одразу після закриття дільниць, однак це лише екзит-поли.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...