App Store Google Play

Перші підсумки. Що показали ці вибори в Україні

27 Жовтня 14:00
Перші підсумки. Що показали ці вибори в Україні

Зеленський радіє, що в Україні вибори демократичніші, аніж в сусідів, тобто, в РФ і Білорусі. Але ж на скільки років відкинула демократію ця влада і скільки прийдеться ще розгрібати. А поки що перші підсумки кампанії.

1. Найнижча в історії явка — менше 40%. Звичайно, це не лише результат пандемії, а й тотального розчарування владою, зневіра виборців.

2. Партія слуг — одноразовий проєкт, термін використання якого закінчується. Недарма, жоден мер великого міста, попри тиск, не пішов від слуг на ці вибори. Ганебна поразка включить процеси розпаду і у Верховній Раді.

3. Найдорожчі виборчі кампанії були у слуг, ОПЗЖ і За майбутнє: ролики, банери, їх кандидати не вилазили зі студій олігархічних каналів. За такі гроші отримати такий ляпас від виборців — треба вміти.

4. Європейська Солідарність ставила мету — присутність в усіх облрадах. Схоже, ми досягли цього результату, підтвердивши статус єдиної загальнонаціональної правоцентристської партії, ідеологія якої об'єднує патріотичний електорат. Буде чудово, якщо об'єднавчі процеси продовжаться після виборів і всі проукраїнські партії згуртуються, усвідомлюючи загрозу реваншу, в тому числі аналізуючи результати цих виборів.

5. Ті, хто продав франшизи в регіонах — пролетіли. Або пролетять в другому турі.

Телевізор — рулить. Бавитись із цим небезпечно

6. Мери отримали найбільший зиск від децентралізації і стають реальними гравцями напередодні парламентських і президентських виборів, коли б вони не відбулися. Зеленський не зможе тепер нахабно ганяти «чортів-розбійників» в регіонах, а навпаки, їздитиме на поклон, якщо хоче втримати країну.

7. Телевізор рулить. Канали кремлівського пулу формують електоральні симпатії кількох регіонів, бавитися з цим — небезпечно.

8. Президент, що працював VIP-агітатором слуг, спрацював на двійку, бо тільки опустив їх результат своїм псевдоопитуванням і не менш фантасмагоричним виступом в ВР, де ані слова не було про майбутнє, а багато нереалістичних «досягнень». Люди втомилися від брехні.

9. Зеленський, як правило, не бере на себе відповідальність ні за що, отже, за провал на виборах нестимуть відповідальність глави регіонів і уряд. Але є одне але — лавка запасних надто коротка, не знаю, хто погодиться йти до третього уряду Зеленського. Кожне голосування в Раді тепер ставатиме іспитом для слуг, в них вже немає 226. Донорами ж голосів ніхто просто так бути не захоче.

10. Разумков, перший номер слуг, який привів їх до Ради, демонстративно не взяв участі в опитуванні. Він, та й не лише він, думають про нові проекти, і ці процеси зараз активізуються.

11. Добре, що пролетів Пальчевський. Погано, що інші відверто фсбшні проекти набирають голоси.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...