App Store Google Play

На Дніпропетровщині обірвалось життя члена ОУН Василя Цапика

19 Жовтня 19:00
На Дніпропетровщині обірвалось життя члена ОУН Василя Цапика

Сьогодні, 19 жовтня, на Дніпропетровщині помер член Організації Українських Націоналістів, учасник визвольних змагань, політв'язень Василь Цапик. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга, передає Дніпроград.

"Дніпровське товариство політичних в'язнів і репресованих з глибоким сумом повідомляє, що сьогодні, 19.10.2020 , у віці 87 років обірвався життєвий шлях політв'язня, члена ОУН, учасника визвольних змагань Цапика Василя Миколайовича. Виражаємо співчуття родині і друзям покійного", - йдеться в повідомленні.

Наразі дата і час прощання з Василем Цапиком невідомі. Як зазначається, про це можна буде довідатись завтра за тел. 098 385 58 96.

Василь Миколайович Цапик - борець за незалежність України, політв'язень радянського режиму. у 1950 році він став членом місцевої підпільної молодіжної організації ОУН. Там, будучи юнаком, чоловік виконував різні доручення, був зв'язковим, розповсюджував заборонену націоналістичну літературу.

У 1952 році його призивають до лав Радянської Армії, а вже через рік заарештовують. Була викрита вся їхня молодіжна група у складі 8 осіб. 9 травня 1953 року військовий трибунал Прикарпатського воєнного округу у м. Тернополі звинувачує кожного із підсудних у зраді батьківщини за ст.54-1а та ст.54-2 КК УРСР і виносить вирок: по 25 років позбавлення волі в трудових таборах строгого режиму з конфіскацією майна. Втім, був звільнений за загальною амністією 10 травня 1956 року. Всього в неволі перебував 3 роки, 2 місяці і 1 день.

З 1960 року Василь Миколайович постійно проживав на Дніпропетровщині. З початку 90-х років Василь Цапик активно приєднався до громадсько-політичної роботи по розбудові незалежної України. Він був членом ВУТ “Просвіта”, членом Головної Ради Братства ОУН-УПА, очолював Новомосковське товариство політичних в'язнів і репресованих. Також він проводив активну роботу по висвітленню правдивої історії українського національно-визвольного руху.

З 2017 року отримував довічну державну стипендію. У 2018 році був нагороджений орденом “За заслуги ІІІ ст.”

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...