App Store Google Play

Курс “Медіаграмотність у регіонах України” стартував у Дніпрі

17.10.2020 08:00
Курс “Медіаграмотність у регіонах України” стартував у Дніпрі

15 жовтня у Дніпрі стартував курс тренінгів “Медіаграмотність у регіонах України”. Участь у навчанні беруть 12 представників громад області. Про це повідомляють організатори заходу ГО “Спільнота активної молоді - САМ”, передає Дніпроград.

Так, вчителі, журналісти та молодіжні працівники з населених пунктів Дніпропетровщини беруть участь у міжнародному проєкті з медіаграмотності, аби отримати нові знання в цій галузі та реалізовувати набутий досвід у своїх громадах.

"У світі тотальної інформатизації медіаграмотність перетворюється з бажаної навчики на обов'язкове вміння. Особливо це актуально напередодні виборів, коли інформаційний простір переповнений недостовірними, маніпулятивними, а то й просто фейковим даними. Такі тренінги допомагають не лише сформувати базові навички медіаграмотності, а й навчити як доносити та ретранслювати отриману інформацію”, - зазначив тренер проєкту, журналіст-розслідувач, голова ГО "Центр медіарозслідувань "Прозоро" Павло Лісніченко.

Загалом проєкт поділений на три етапи. Під час першого модулю, протягом чотирьох днів, учасники отримають теоретичні та практичні знання у питаннях стандартів журналістики, джерел інформації та медіасистеми України. Також вони навчаться перевіряти правдиві й фейкові матеріали в ЗМІ, відрізняти пропаганду й маніпуляцію. Чималу частину часу присвячено обговоренню методології проведення тренінгів і плануванню власних заходів.

Вже на другому етапі під ментерством тренерів учасники курсу проведуть власні тренінги з медіаграмотності у своїх громадах. Під час завершального етапу учні поділяться своїми враженнями та дадуть фідбек щодо участі у проєкті. Також учасники стануть сертифікованими тренерами з медіаграмотності.

В свою чергу, громадський діяч, фахівець з комунікації організацій, випускник школи тренерів Interlink Academy Антон Проценко наголошує, що медіаграмотність - це життєво важливі знання на рівні з іншими навичками.

“Важливо орієнтуватися в інфопросторі, особливо в часи, коли онлайн захопив майже всі сфери життя. Коли пандемія спровокувала нові хвилі маніпуляцій. Коли з кожного боку бачимо політичну рекламу, приховану і ні. Це як за кермом, життєво важливо знати правила руху і оцінювати дії інших людей, аби не потрапити в халепу. Проєкт реально на часі”, - пояснив тренер проєкту Антон Проценко.

Серед тренерів також і берлінський медіаексперт, журналіст Академії Deutsche Welle, дослідник діджитал-права Ерік Альбрехт. Через карантинні обмеження, він працює із учасниками в режимі онлайн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...