App Store Google Play

Директорка Історичного музею розповсюджує неправдиву інформацію про рішення апеляційного суду

13 Жовтня 12:00
Директорка Історичного музею розповсюджує неправдиву інформацію про рішення апеляційного суду

Юлія Пісчанська, яка зараз очолює історичний музей Дніпра, пропонує "привітати її" з залишенням на посаді. Однак, незрозуміло, з чим саме вітати, адже апеляційний суд виніс неоднозначне рішення, яке можна трактувати геть не на користь Пісчанської. 

 

 

1 жовтня 2020 року тепер вже і адміністративний суд визнав неправомірним і скасував рішення Конкурсу, на підставі якого вона зайняла посаду. Суд підтвердив, що існують підозри у поданні Пічанською Ю.В. недостовірних даних про досвід роботи, а також наявні порушення на етапі формування комісії, куди увійшли два представника громадських організацій, сфера діяльності яких не має функціонального спрямування (музейна сфера), а також неправомірне введення в комісію двох співробітників Дніпропетровської обласної ради, що порушувало принципи неупередженості та незалежності комісії.

Видання КУСТ, на яке послалася Юлія Пісчанська у пості щодо привітань, не дочекавшись повного рішення суду, опублікувало неправдиву інформацію про те, що апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції стосовно рішення конкурсної комісії. 

"2 жовтня КУСТ опублікував новину про те, що директорка історичного музею Юлія Пісчанська залишається на посаді. Сьогодні ми уточнили інформацію, отримавши документ (ухвалу) від прес-служби апеляційного суду. <...> Ми перепрошуємо у наших читачів за те, що опублікували першу новину з неточною інформацією і без посилання на першоджерело", - зазначили у виданні. 

Але далі видання КУСТ знов безпідставно зазначило: «Отже суд визнав, що рішення облради щодо призначення Пісчаської було правомірним».

Однак, в рішенні суду немає такого висновку, навпаки, зазначено, що «разом із визнанням протиправним та скасуванням рішення конкурсної комісії відпадають підстави укладення такого контракту з третьою особою (Ю. Пісчанською) та призначення її на посаду».

Тобто, суд хоча і вказав, що прийняття рішення про звільнення не входить в повноваження адміністративного суду, але підстави її призначення, тобто перемога в конкурсі, скасована.

Далі справа за Дніпропетровською облрадою, яка має виконати рішення апеляційного суду керуючись своїми дискреційними повноваженнями. 

«Під час розгляду справи обома судами обговорювалось тільки одне питання – конкурс на посаду директора музею, його проведення і порушення під час нього. Тому скасування результатів конкурсу є безумовною перемогою, -  зазначила Яна Тимошенко, яка є позивачем в цій справі проти Дніпропетровської обласної ради (третя сторона – Ю. Пісчнська). - Разом з тим, рішення адміністративного суду скасувати рішення суду першої інстанції в пунктах призначення Ю. Пісчанської на посаду директора ДНІМ ім. Д.І. Яворницького і вимоги оголосити новий конкурс на підставі того, що це стосується приватно-правових відносин, які не можуть бути вирішені в межах адміністративного процесу, тобто не входять до повноважень апеляційного суду, я вважаю, відкривають можливості для маніпулювання рішенням суду і, можливо, до зволікання у його виконанні. Тому я не виключаю звернення до Верховного суду за уточненнями стосовно цього рішення». 

А також Яна Тимошенко повідомляє, що планує подання позову журналістам видання КУСТ за створення і поширення недостовірної інформації стосовно рішення апеляційного суду до його офіційного оприлюднення в Єдиному реєстрі судових рішень:

«Журналісти, які не були присутніми під час розгляду справи і винесення рішення, взяли на себе відповідальність трактувати на свій розсуд рішення суду до появи роз’яснень самих суддів, спотворили сенс винесених рішень і, крім того, безпідставно вирішили за орган влади,що вони незаконно будуть тримати на посаді Юлію Пісчанську, незважаючи на те, що конкурс, на підставі якого вона була призначена скасовано разом  з  підставами для укладання контракту. Я вважаю, що поширення цієї інформації нанесло шкоду моїй діловій репутації, тим більше, що справа резонансна і за її перебігом слідкує вся Україна», - зазначила Яна.

Нагадаємо, скандал з призначенням Юлії Пісчанської директоркою історичного музею триває вже два роки. Активісти, юристи та представники музейної спільноти мають претензії як до самої процедури конкурсного відбору, участі у неї представників облради, так і до перемоги в ньому Пісчанської, адже висловлювалися припущення, що при поданні документів Юлія сфабрикувала стаж роботи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...