App Store Google Play

Цьогоріч на Дніпропетровщині аграрії відмовились від озимого ріпака

12 Жовтня 08:00
Цьогоріч на Дніпропетровщині аграрії відмовились від озимого ріпака

Аграрії Дніпропетровщини відмовляються саджати озимий ріпак через довготривалу посуху. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Agronews.

«Вологи посівам наразі вистачає, а оскільки найближчим часом також прогнозують опади, сподіваємося, що сходи в області будуть гарними», – повідомив про посіви озимої пшениці та ячміню голова Асоціації фермерів та землевласників Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський.

Однак, він додав, що у регіоні залишається невтішною ситуація з ріпаком, адже багато фермерських господарств через посуху взагалі відмовилися його сіяти.

«А ті, хто все ж посіяв, сходів майже не отримали. Навіть не врятував дощ, який пройшов локально в період сівби, бо він був не дуже ефективним. Для того щоб культура зійшла, тих опадів вистачило, однак на розвиток – ні. Звичайно, є ще сподівання на те, що більш пізні посіви ще зійдуть, однак надії на це дуже мало», – додав Гайворонський.

Зазначається, що Дніпропетровська область традиційно серед лідерів за посівними площами під озимими культурами. Згідно з даними Державної служби статистики, під урожай 2020 р. у вказаному регіоні озимими зерновими було засіяно 602,7 тис. га, що становить 8% від загальної площі під цими посівами в країні. Частка області в посівах озимого ріпаку склала 11%, або 117,6 тис. га в абсолютному вираженні.

Згідно з оперативними даними Мінекономрозвитку, в рамках поточної посівної кампанії в Дніпропетровській області озимими зерновими культурами планується засіяти 594 тис. га, що лише на 1% менше за минулорічний показник і складає 8% від загальної посівної площі. В сегменті озимого ріпаку прогнозується незначне скорочення посівів – до 105 тис. га.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...