App Store Google Play

Улюблений монополіст Укравтодору отримає ще майже 2 млрд в тому числі й з COVID-фонду

11 Жовтня 12:00
Улюблений монополіст Укравтодору отримає ще майже 2 млрд в тому числі й з COVID-фонду

7 жовтня Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області уклала договір з ТОВ «Автомагістраль – Південь» вартістю 1,78 млрд гривень. До серпня 2021 року мають виконати поточний середній ремонт автодороги загального користування державного значення М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине на ділянці км 72+442- км 151+930 (окремими ділянками). Про це повідомляється у системі «Прозорро», передає Дніпроград з посиланням на "Наші гроші".

Зазначається, що на фінансування цього будівництва з Фонду боротьби з COVID-19 виділено 100,00 млн грн.

Окрім «Автомагістралі-Південь» на тендер подавались ще п’ять компаній – ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада», ТОВ «Миколаївбудцентр», ТОВ «Ростдорстрой»,  консорціум «Блек Сі Консорціум» та ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». З них на аукціон потрапили лише «Автострада» та «Онур», що разом з переможцем входять до Національної асоціації дорожників України, яка обєднує фаворитів Укравтодору. Інші фірми не допустили через претензії замовника до тендерної документації  та численних оскаржень конкурентів.

Оскаржували участь і майбутнього переможця тендеру. Зокрема у скарзі «Миколаївбудцентр» до адміністративної колегії АМКУ йшлося, що «Автомагістраль-Південь» в якості аналогічного договору надала замовнику не повністю виконані контракти. А у позитивному відгуку від Служби автомобільних доріг в Одеській області не було інформації щодо дотримання термінів виконання договору. Проте АМКУ цю скаргу не задовільнив.

Під час аукціону пропозиція «Автомагістраль-Південь» виявилась найбільш економічно вигідною – 1,78 млрд гривень, що на 9% нижче від очікуваної вартості САД у 1,95 млрд гривень.

Разом з тим вартість асфальтобетону для цього ремонту у «Автомагістраль – Південь» (з ПДВ) коливається від 3734 до 4218 гривень, що суттєво вище цін з мониторингу ДерждорНДІ за серпень по Дніпропетровській області. Більше того, таких високих цін не зафіксовано в жодній області України. Найдорожчій асфальтобетон  дрібнозернистий марки І на бітумах БМП (БМК) реалізують у Луганській області по 3600 гривень/т з доставкою.

Щебінь фракції 40-70 мм, за даними ДерждорНДІ, у Дніпропетровській області вартує 550 грн/м3. В договорі з «Автомагістраль-Південь» указана ціна такого щебня встановлена в 1256 гривень/м3.

На інших тендерах Укравтодору, де перемогу отримує не представник картелю, знижки на аукціоні бувають удвічі більшими, а вартість асфальту – менше 3 тис грн. Наприклад, так відбулось на тендері Сумської САД вартістю 389,99 млн грн, який азербайджанський «AzVirt» виграв з 17% знижкою і асфальтом ЩМАС-20 по ціні 2 715 грн/т.

З початку року ТОВ «Автомагістраль-Південь» лишається головним фаворитом «Укравтодору», компанія виграла більше 22% тендерів, які проводили обласні служби автодоріг на 18,27 млрд гривень. Офіційно фірма належить одеситам Олегу Наливанному і Валерію Короткову. Але контроль над компанією має бізнесмен Олександр Бойко, засновник фірми «Шляховик-97», що є найбільшим постачальником будівельних матеріалів та техніки для «Автомагістралі-Південь».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...