App Store Google Play

Тюремники заплатять активістам «Команди ЗЕ» 19 мільйонів за вирощування соняшника на землі виправного центру

07.10.2020 13:00
Тюремники заплатять активістам «Команди ЗЕ» 19 мільйонів за вирощування соняшника на землі виправного центру

29 вересня Державна установа «Широківський виправний центр №75» уклала договір з фермерським господарством «Валівське» на повний комплекс робіт з вирощування та збору соняшника за 19,00 млн гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро», передає Дніпроград з посиланням на розслідування "Наших грошей".

Раніше виправний центр двічі відміняв процедуру торгів через «відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій». У тендері, що відбувся, брало участь лише одне господарство «Валівське». В результаті від 19,50 млн гривень очікуваної вартості ціна контракту впала на 3%.

За угодою виправний центр буде власником майбутнього урожаю. До кінця 2021 «Валівське» має засіяти 1745 га землі, що знаходяться у його користуванні, займатись обробкою угідь, внесенням добрив, збором та транспортуванням соняшника державній установі на відстань в 50 км.

За розрахунками, наведеними у підписаному договорі, сторони очікують отримати на одному гектарі 20 ц соняшнику, тобто 3508 т в цілому. За даними «Біржового вісника Київської агропромислової біржі «Київагропромбіржа», ціни на соняшник у вересні  поточного  року становлять 10 200 – 10 700 гривень/т на умовах EXW (елеватор).

Відтак дохід тюрми від подальшої реалізації врожаю може скласти близько 37 млн грн. Тобто прибуток тюрми має бути вдвічі більший від витрат на вирощування фермерським господарством.

Фермерське товариство «Валівське»  належить Тетяні Фастовець. Це родичка колишнього депутата Криворізької райради від Партії регіонів Анатолія Фастовця. Його родині  належить ТОВ «Тепло Інвест» та ТОВ «Промислово-інвестиційна компанія «Екопром», що займається постачанням тепла у комунальні заклади Криворізької райадміністрації. Син Олександр Фастовець у 2008-2010 роках був головою Криворізької РДА, балотувався до місцевої райради від Партії регіонів. У 2019 році Олександр і його брат Андрій Фастовці як представники ГО «Команда ЗЕ» були зареєстровані офіційними спостерігачами на президентських виборах, в яких виграв Володимир Зеленський.

Серед останніх тендерів «Широківського виправного центру № 75», що виграла родина Фастовець, є також закупівля від 30 вересня на посів та обробку 1392,5 га озимими культурами за 5,55 млн гривень.

У 2018 році «Широківський виправний центр № 75» не проводив тендер на посів та обробку сільхозкультур на своїх полях, а просто  передав 2500 га угідь у безкоштовне користування ТОВ «Грінвіл Юкрейн Компані» миколаївського бізнесмена Ростислава Данильченко. Після того, як криворізька прокуратура виявила безкоштовну передачу землі та оцінила втрати держави у 12,9 млн гривень, ця фірма Данильченко за власним бажанням припинила існування у січні поточного року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...