App Store Google Play

Пенсій не буде. Проблему створили Кравчук і Фокін

06.10.2020 18:00
Пенсій не буде. Проблему створили Кравчук і Фокін

Зараз всі обговорюють слова прем'єра Дениса Шмигаля, що через 15 років пенсій не буде, і хейтять його. Але проблема пенсій виникла не при Зеленському і його шмигалях. Проблему створили благообразні сиві дідусі Кравчук, Фокін і компанія, які втратили час і не реформували пенсійну систему у 1990-і. Тоді був ідеальний шанс для змін: все лежало в руїнах і однією проблемою менше або більше для українця із "кравчучкою" і середньою зарплатою 3 долари на місяць, було по-барабану. Але в 1990-і дідусі Маш Фокіних були зайняті чимось важливішим за пенсійну реформу і на виході пенсіонери отримали дулю з маком, а не пенсії.

Коротко про суть проблеми. З часів Радянського Союзу в Україні діє солідарна пенсійна система. Це значить, що з працюючих громадян утримують податки, а з цих податків платять пенсію пенсіонерам. Ця система просто прекрасна, при умові, що кількість працюючих збільшується швидше, ніж кількість пенсіонерів. Тоді податків збирають більше і пенсії ростуть.

Але солідарна система абсолютно непридатна для країн, що втрачають населення. Коли кількість працюючих зменшується, а кількість пенсіонерів зростає, податків з працюючих вже не вистачає всім пенсіонерам. Тоді на допомогу приходить державний бюджет, що покриває дефіцит Пенсійного фонду із інших наших податків. 2020-го на дотації Фонду у держбюджеті заплановано 202 млрд грн. Це майже 20% всіх доходів бюджету! Замість того, щоб будувати дороги, надавати допомогу нужденним, купувати для армії нові літаки, Україна доплачує Пенсійному фонду, щоб він міг розрахуватися з пенсіонерами по своїм зобов'язанням. І це ще один привіт із тої чудесної країни, де була газована вода по 3 копійки і найкраще у світі морозиво.

Найгірше, що Шмигаль абсолютно правий. В Україні демографічна криза. Із 52 мільйонів нас залишилося ледве 40. Молодь виїжджає. Населення старішає. Економіка падає. Кількість тих, хто платить податки в Пенсійний фонд, зменшується. Крах солідарної пенсійної системи – питання часу.

І тоді ми побачимо грандіозне кидалово, якого ще не бачив світ. Солідарну систему змінить накопичувальна. Молоді люди замість державного Пенсійного фонду будуть відраховувати частину зарплати в приватні пенсійні фонди. Це болючий, але правильний крок, альтернативи якому немає. Але людям, яким на той час буде 50-60 років, і які все своє життя годували пенсіонерів попередніх поколінь, скажуть "Спасіба! Всі свободні!" Те, що ви платили 30-40 років, вже не має значення. Пенсії вам не буде, грошей нема. Нате вам ось ці, красиві од мертвого осла вуха, і йдіть собі з Богом!

Звичайно, будуть якісь 5 копійок компенсації на два пів вареника і багато слів про попередників, що все украли. А Кравчук і Фокін, всі в шоколаді та із все більш благородною сивиною, ходитимуть по ефірах і повчатимуть, як нам далі жити.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...