App Store Google Play

Юристи ПГ "Січ" допомогли переселенцю з Луганщини повернути собі невиплачену пенсію за шість років

5 Жовтня 22:00
Юристи ПГ "Січ" допомогли переселенцю з Луганщини повернути собі невиплачену пенсію за шість років

У Дніпрі переселенець з Луганщини Сергій Кендзеєрський за допомогою юристів ГО «Правозахисна Група «СІЧ» у судовому порядку змусив Пенсійний Фонд повернути несплачену пенсію за майже шість років конфлікту. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на правозахисників.

54-річний Сергій Кендзеєрський перестав отримувати пенсію ще влітку 2014-го через проведення АТО у Луганський області. Чоловік має другу групу інвалідності, але Пенсійний Фонд двічі відмовляв йому у поновленні пенсії, спираючись на пропущений 5-річний термін для звернення.

20 липня Дніпропетровський окружний суд став на бік переселенця і встановив, що чоловік не міг покинути рідну домівку через стан здоров’я, що підтверджується відповідними доказами. Через це Сергій Кендзеєрський і пропустив 5-річний термін, передбачений для відновлення пенсії, та строк повторного огляду МСЕК на підконтрольній території.

Також Пенсійний Фонд довгий час вимагав від пенсіонера оригінали документів, які знаходяться на окупованій території, зокрема, довідки з підприємств, де він працював, хоча в електронній пенсійній справі всі ці довідки були у наявності.

Суд визнав дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області протиправними та зобов”язав поновити, нарахувати та виплатити Кендзеєрському пенсію з з інвалідності майже за шість років – з 01 грудня 2014-го.

«Це була надзвичайно важка справа. Навіть, коли наш підзахисний пройшов МСЕК на підконтрольній території, Пенсійний Фонд не пішов йому назустріч і вимагав довідки, які неможливо отримати через окупацію. Це рішення прецедентне, адже визнає поважною причиною пропуску 5-річного строку  звернення за відновленням пенсії – введення режиму особливого періоду в Україні, проведення АТО/ООС і тимчасову окупацію територій. Крім того, суд взяв до уваги довідки МСЕК, отримані на непідконтрольній території, застосувавши «намібійську практику», – прокоментувала юристка Громадської Приймальні УГСПЛ на базі ПГ «СІЧ» Віталія Серебрянська.

Наразі рішення суду уже на стадії виконання. За отримані кошти луганський пенсіонер планує придбати будинок, а якщо дозволить здоров’я – і маленьке домашнє господарство.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...