App Store Google Play

Юристи ПГ "Січ" допомогли переселенцю з Луганщини повернути собі невиплачену пенсію за шість років

05.10.2020 22:00
Юристи ПГ "Січ" допомогли переселенцю з Луганщини повернути собі невиплачену пенсію за шість років

У Дніпрі переселенець з Луганщини Сергій Кендзеєрський за допомогою юристів ГО «Правозахисна Група «СІЧ» у судовому порядку змусив Пенсійний Фонд повернути несплачену пенсію за майже шість років конфлікту. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на правозахисників.

54-річний Сергій Кендзеєрський перестав отримувати пенсію ще влітку 2014-го через проведення АТО у Луганський області. Чоловік має другу групу інвалідності, але Пенсійний Фонд двічі відмовляв йому у поновленні пенсії, спираючись на пропущений 5-річний термін для звернення.

20 липня Дніпропетровський окружний суд став на бік переселенця і встановив, що чоловік не міг покинути рідну домівку через стан здоров’я, що підтверджується відповідними доказами. Через це Сергій Кендзеєрський і пропустив 5-річний термін, передбачений для відновлення пенсії, та строк повторного огляду МСЕК на підконтрольній території.

Також Пенсійний Фонд довгий час вимагав від пенсіонера оригінали документів, які знаходяться на окупованій території, зокрема, довідки з підприємств, де він працював, хоча в електронній пенсійній справі всі ці довідки були у наявності.

Суд визнав дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області протиправними та зобов”язав поновити, нарахувати та виплатити Кендзеєрському пенсію з з інвалідності майже за шість років – з 01 грудня 2014-го.

«Це була надзвичайно важка справа. Навіть, коли наш підзахисний пройшов МСЕК на підконтрольній території, Пенсійний Фонд не пішов йому назустріч і вимагав довідки, які неможливо отримати через окупацію. Це рішення прецедентне, адже визнає поважною причиною пропуску 5-річного строку  звернення за відновленням пенсії – введення режиму особливого періоду в Україні, проведення АТО/ООС і тимчасову окупацію територій. Крім того, суд взяв до уваги довідки МСЕК, отримані на непідконтрольній території, застосувавши «намібійську практику», – прокоментувала юристка Громадської Приймальні УГСПЛ на базі ПГ «СІЧ» Віталія Серебрянська.

Наразі рішення суду уже на стадії виконання. За отримані кошти луганський пенсіонер планує придбати будинок, а якщо дозволить здоров’я – і маленьке домашнє господарство.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...