App Store Google Play

У Дніпрі відкрили виставку Ройтбурда «Хроніки чумного року»

3 Жовтня 12:30
У Дніпрі відкрили виставку Ройтбурда «Хроніки чумного року»

У Дніпровському художньому музеї відкрилася виставка одеського художника Олександра Ройтбурда “Хроніки чумного року”. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Укрінформ.

“Цей проєкт ми довго дуже чекали. Перед тим, як потрапив до Дніпра, він був представлений у Луцьку та Львові. У нас тут 37 робіт крайніх років автора. При цьому дві роботи були куплені музеєм Львова”, - зазначила директор Дніпропетровського художнього музею Тетяна Шапаренко.

За словами художника, одним із поштовхів для його проєкту стали обмеження звичного способу життя під час карантину.

“Не випадково тут і натюрморти, на яких зображені ті речі, які нас оточували, коли ми були зачинені у власних квартирах. Крім того, був і другий поштовх — це безсилля людства перед хворобою, епідемією. Це все нагадало жахи Середньовіччя. І третє, що з цього випливає, - це криза просвітницького проєкту і вже нове середньовіччя, яке наповзає на нас, таке діджиталізоване, глобальне”, - говорить Ройтбурд.

Відповідаючи на питання кореспондента агентства про те, чому на його автопортреті у вбранні П’єро відсутні руки, Олександр Ройтбурд пояснив, що свої автопортрети він зазвичай пише 31 грудня.

“Я встаю і думаю, от напишу автопортрет, я навіть не знаю, яким він буде. Беру й працюю. А потім я йду святкувати Новий рік. Ще руки малювати, коли вже хочеться келих шампанського випити? Ви колись руки малювали? Це довго і зайве. Ця картина була написана 31 грудня минулого року і поштовхом для неї стала виставка Костянтина Сомова в нашому музеї, серед його персонажів у нього є і П’єро”, - пояснив художник.

Також основним полотном виставки стала картина мертвого чоловіка у масці, яку носили лікарі під час чуми.

Ще на одну роботу звернув увагу сам автор - “Пушкін в Болдино”. Відомо, що поет перебував у осінньому Болдино в той час, коли вирувала чума, тобто він теж був на карантині.

Зазначимо, Олександр Ройтбурд — український художник, народився в Одесі в 1961 році, закінчив художньо-графічний факультет Одеського педінституту. Очолює Одеський художній музей.

Представник південноукраїнської художньої школи, видатна фігура напрямку “контемпорарі” і “трансавангард”. Учасник більш ніж 100 виставок. Співзасновник асоціації “Нове мистецтво” (м Одеса). З 1989 року був членом Національної спілки художників України, наразі не є таким. Роботи художника зберігаються в музеях та приватних колекціях України, США.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...