App Store Google Play

Мешканцям Дніпра нагадали про відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

02.10.2020 12:00
Мешканцям Дніпра нагадали про відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

У Дніпровській міськраді громадянам нагадали про відповідальність за жорстоке поводження с тваринами. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу ДМР.

За інформацією Нацполіції, з початку 2020 року на лінію «102» поступило 253 виклики про жорстоке поводження з тваринами. Також за цей час було складено 12 адміністративних протоколів, які передбачають штраф до 8,5 тис. грн. – в залежності від рішення суду.

«Якщо подія має ознаки кримінального злочину, патрульна поліція не має повноважень її оформлювати. Для цього викликається слідчо-оперативна група, яка й розслідує такі справи», - зазначив старший інспектор пресслужби управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, старший лейтенант поліції Павло Карманов.

При цьому, як розповідає керівниця координаційної ради зоозахисних організацій при міському голові Світлана Бразалук, максимальна кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами – 8 років ув’язнення.

«До кримінальної відповідальності притягають за жорстоке поводження з тваринами, яке призвело до каліцтва або смерті тварини – за це передбачено позбавлення волі до 3 років, але якщо ці дії були в присутності малолітніх дітей – позбавлення волі від 3 до 5 років, а якщо дії мали масовий характер – позбавлення волі до 8 років. Проте, наскільки мені відомо з реєстрів судових рішень, жодна особа не була притягнута до такої відповідальності. Частіше за все засуджені отримують умовний строк», - каже Бразалук.

Зі свого боку, волонтери, які часто стикаються з тваринами, постраждалими від насильства, поділяють жорстоке поводження з тваринами на умовні декілька груп:

«Ми як волонтери можемо розділити жорстоке поводження з тваринами на три групи: жорстокість до вуличних тварин – випадки бувають кричущі; жорстоке поводження з домашніми тваринами, наприклад, коли собаку садять на короткий ланцюг без даху над головою; і третя категорія - коли люди з якимись психічними розладами жорстоко поводяться з тваринами, збирають їх великими зграями. Як волонтери, ми допомагаємо, як можемо, але виступаємо за те, аби такі люди несли законне покарання», - розповіла представниця ГО ДОЗТ «Друг» Марина Болоховець.

Не оминули волонтери й проблему незаконної торгівлі тваринами.

«Є також люди, які на платній основі приймають кошенят та цуценят, мовляв для того, аби знайти їм нову домівку. Але це бізнес, який буквально побудований «на крові». Цих тварин усіх разом розміщують у непродезінфіковані клітки, вони не вакциновані, не оброблені від паразитів, через це тварини мають безліч захворювань та, на жаль, помирають. Часто таких тварин просто викидають, і тоді їхній єдиний шанс на життя – це волонтери», - каже волонтерка Юлія Іванова.

Також начальниця відділу реєстрації домашніх тварин КП «Зооконтроль» ДМР Ірина Пономаренко наголосила, що власникам домашніх тварин потрібно стерилізувати своїх улюбленців, аби не збільшувати популяцію безхатьків.

«Проблема жорстокого поводження з тваринами, на жаль, існує. Наше комунальне підприємство знаходить тварин, які виглядають, як домашні, але яких просто викинули на вулицю через хворобу або вік тварини. 70% вуличних тварин у минулому домашні. Тож не потрібно нехтувати стерилізацією своїх домашніх улюбленців», - каже Ірина Пономаренко.

Нагадаємо, з 1 жовтня по 30 листопада у Дніпрі проходить акція і стерилізації домашніх улюбленців. Переглянути адреси ветклінік, що беруть в ній участь, можна за посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...