App Store Google Play

Апеляційний суд залишив під вартою "харківських робінгудів"

02.10.2020 08:00
Апеляційний суд залишив під вартою "харківських робінгудів"

1 жовтня відбулось судове засідання в Харківському апеляційному суді, в рамках якого оскаржувався запобіжний захід, обраний 15 підозрюваним у розстрілі автобусу проросійської ГО Іллі Киви "Патріоти - за життя". Про деталі судового засідання повідомляє Дніпроград з місця подій.

Так, на підтримку "харківських робінгудів", до складу яких входять 14 мешканців Дніпра, під стінами харківського апеляційного суду зібрались небайдужі громадяни з різних куточків країни.

Через карантинні обмеження патріотична громада не змогла бути присутньою в залі суду. Втім, всі громадяни мали змогу відстежувати хід судового засідання через телевізор, на якому наживо транслювався розгляд апеляційної скарги.

Під час засідання сторона захисту наголошувала на непричетності обвинувачених до скоєного злочину, тож вони взагалі не повинні знаходитись під вартою в СІЗО. За словами адвоката, на момент обрання патріотам запобіжного заходу в першій інстанції належним чином не було встановлено потерпілих від інциденту. Таким чином невідомо, хто і від чиїх конкретно дій постраждав під час обстрілу автобусу. Також в матеріалах справи немає узаконеного протоколу обшуку транспортного засобу, яким рухались обвинувачені, тому наразі не можна стверджувати про наявність в останніх предметів, що могли спричинити травми та ушкодження іншим.

Ще одним аргументом  для зміни запобіжного заходу обвинуваченим з боку захисту стала їхня репутація. Як зазначив адвокат, деякі з арештованих є учасниками бойових дій на Донбасі. І якщо вони не ховались від ворога на полі бою, ховатись від правоохоронних органів їм немає жодного сенсу. Також захист залучив до розгляду справи службові характеристики бійців та характеристики з Української Добровольчої Армії.

В свою чергу, замість тримання під вартою в слідчому ізоляторі, низка народних депутатів заявили про свою готовність взяти на поруки обвинувачених. Зокрема, відповідні клопотання подали нардепи VIII скликання Оксана Корчинська та нардепи VIII та IX скликань Михайло Бондар та Ігор Гузь. Також відповідальність за деяких патріотів на себе готові були взяти нардеп IX скликання Ігор Зінкевич, а також очільник "Національного Корпусу", нардеп VIII скликання Андрій Білецький.

Втім, попри всі аргументи захисту та подані клопотання народними депутатами харківський апеляційний суд залишив рішення першої інстанції незмінним. Відтак, всі п'ятнадцятеро обвинувачених залишатимуться під вартою до наступного судового засідання, що призначене на 25 жовтня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...