App Store Google Play

Вітольд Фокін — подарунок російським пропагандистам

29 Вересня 18:00
Вітольд Фокін — подарунок російським пропагандистам

В кінці серпня - на початку вересня кожна п’ята-шоста новина за день про Україну на провідних російських сайтах була про Фокіна, до 11% від щоденних новин  на маніпулятивних російських, спрямованих на Україну (це сайти для жителів ОРДЛО, де постійно пишуть про «Новороссию» і «украинских нацистов»).

Новий перемовник і його «адекватная позиция»

Російським медіа дуже подобаються заяви Вітольда Фокіна щодо надання особливого статусу Донбасу, щодо постанови про місцеві вибори на Донбасі та необхідності загальної амністії. Його позицію там називають «миролюбивой», «конструктивной» і «адекватной».

Що й не дивно, адже ініціативи Фокіна щодо окупованих територій на сході країни послідовно повторюють тези та вимоги Росії.

В Україні заяви нового заступника голови ТКГ критикують не тільки представники проукраїнських партій і сил  від них іноді відмежовується навіть його колега по переговорах Леонід Кравчук, який і сам часом підгодовує коментарями російську дезу.

Але скільки б керівник Офісу президента Андрій Єрмак не підкреслював, що все сказане Фокіним  винятково його особиста думка, яка не є офіційною позицією переговорної групи, російські медіа все одно ставлять заголовки «Киев назвал условие для достижения мира» до текстів, у яких ідеться про Фокіна. Це класична маніпулятивна методика підміни понять.

Фокін і «агрессивные националисты»

Критику пропозицій Фокіна в Україні пропагандисти теж помічають  і оперативно реагують, розповідаючи про агресивний український націоналізм та «информационную кампанию против представителей Украины в ТКГ».

У дзеркалі російських медіа ситуація виглядає приблизно так: «Стоило украинскому чиновнику озвучить адекватную позицию, противоречащую националистическим силам, как от него сразу отреклись все коллеги, а компромиссы, озвученные им, сразу попали в разряд «несоответствующих национальным интересам».

Щоб було ще страшніше, пишуть, що націоналісти «выступают на различных публичных площадках с грязными оскорблениями в адрес украинского правителя, с призывами отправить его на свалку истории и даже вздернуть на Крещатике». Зауважте шанобливе «украинского правителя», яким Вітольд Фокін сьогодні зовсім не є.

Розповідь його онуки Маші про те, як вона влаштувала дідуся до тристоронньої контактної групи через давнього знайомого «Андрюшу» Єрмака, теж зарахували до спроб дискредитувати його призначення.

«Миротворець» і «трещины в концепции тотальной войны»

Власне, великою радістю й перемогою для російських пропагандистів є сам факт, що спікер високого рівня озвучує ідеї та пропозиції, що суперечать офіційній позиції України щодо Донбасу. Це дає привід для «аналітики» про те, що в українській «концепции «тотальной войны» против Донбасса появились трещины». Статтю з таким заголовком про нібито зміну настроїв в українському суспільстві одночасно оприлюднили кілька російських маніпулятивних сайтів. Автори протиставляють «миротворця» Фокіна «партії війни», до якої зараховують колишнього президента і його оточення.
І звідси вже розвивається теза про те, що проти Фокіна в Україні виступає «мощная и финансово обеспеченная группировка сил, ориентированная на войну».

Нової хвилі маніпуляцій чекаємо до і після 29 вересня, коли заступник голови ТКГ буде пояснювати свої заяви на засіданні комітету з питань організації державної влади і місцевого самоврядування.

Gazeta.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...