App Store Google Play

Судилище над Денисенком: суд прийняв рішення про відмову у розгляді відводу судді

24 Вересня 08:00
Судилище над Денисенком: суд прийняв рішення про відмову у розгляді відводу судді

23 вересня відбулось чергове судове засідання у рамках розгляду сфабрикованого кримінального провадження проти координатора Руху опору капітуляції Січеславщини Андрія Денисенка. На ньому адвокат Дар'я Кияненко передала слідчому судді Мачуському О. М. заяву про відвід не лише самого судді, а й всього складу Індустріального райсуду. Про деталі засідання стало відомо з матеріалу Медіапростору, передає Дніпроград.

Так, на засіданні, яке проводив голова індустріального суду Шофоренко Ю. Ф., розглянули лише відвід судді Мачуського за заявою від 18.09. Проте суддя не взяв до уваги доповнення та заяву про відвід усього Індустріального суду, подану в день проведення засідання.

В свою чергу, Шофоренко відмітив, що заяву про відвід від 18.09 вже було розглянуто, відтак - її не може бути розглянуто повторно. І це попри те, що суддя Мачуський зареєстрував усний відвід та віддав заяву ще раз на авторозподіл, тому, враховуючи це - адвокатиня оновила законні підстави відводу судді, які Шофоренко не захотів слухати.

Окрім цього, на засіданні суддя Шофоренко хотів звинуватити у дисциплінарному порушенні адвоката Дар'ю Кияненко - начебто вона зловживає своїми правами та поводить себе нахабно. Надалі суддя пішов до нарадчої кімнати із зали засідання, не запитавши у адвоката, чи надала вона всі аргументи. 

"Фактично перериваючи постійно промови захисника, постійно перериваючи мої візкі аргументи, (Шофоренко, - ред.) намагався вказати, що я незаконно подала цей відвід", - зауважила адвокатиня Дар'я Кияненко.

Також Шофоренко заявив, що не існує практики відводу всього суду:

"Ви можете довіряти, а можете не довіряти суду - це ваша справа, але відвести весь склад суду не можете”.

Відтак, сторона захисту впевнена: відхилення поданого відводу є руйнацією всіх європейських принципів захисту прав людини, що були прийняті в міжнародно визнаному документі.

"Це рушить всі принципи європейського захисту прав людини і паплюжить в повному обсязі Конвенцію про захист прав людини", - наголосила Кияненко.

Нагадаємо, раніше через суспільний резонанс патріотична громада досягла першої перемоги на суді. Тоді Андрію Денисенку обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...