App Store Google Play

Порошенко готовий компенсувати військовим штрафи за вогонь у відповідь по бойовиках

24 Вересня 13:00
Порошенко готовий компенсувати військовим штрафи за вогонь у відповідь по бойовиках

П'ятий президент України, лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко заявив, що якщо на українських військовослужбовців почнуть накладати штрафи за відкритий без наказу вогонь у відповідь по окупантах на Донбасі, він готовий їх оплатити.

Таку заяву політик зробив в ефірі “34 телеканалу”.

Він розкритикував наказ керівництва Міноборони України (№ 330).

“Реванш вже почався. І влада не тільки не реагує на це, але ще і сприяє реваншу… Вони наказом № 330 заборонили українським воїнам, які знаходяться під ворожим вогнем, відкривати вогонь у відповідь. Це виставить їх (воїнів ЗСУ, – ред.) на вбивство. І якщо вогонь у відповідь буде відкритий – будуть штрафи для воїнів на передовій”, – сказав Порошенко.

У зв’язку з цим він виступив з ідеєю компенсації.

“У мене зараз є дуже хороша ідея. Я звернуся до одного з об’єднань ветеранів та запропоную, щоб кожному військовому, якого влада зважиться оштрафувати, ми змогли компенсувати цю суму. І в жодному разі не допустити, щоб наші військові, які захищають нашу землю, постраждали”, – наголосив Порошенко.

(На відео – з 7:45)

Як відомо, минулого тижня з’явилася інформація, що міністр оборони Андрій Таран нібито підписав наказ №330, яким встановлено виплату винагород військовослужбовцям Збройних Сил України за “створення безпечних умов виконання бойових завдань і збереження життя і здоров’я під час участі в заходах щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях”. Сума винагороди – від 5 до 18 тисяч гривень на місяць в залежності від займаної посади.

Опубліковані в Мережі документи містили пункти про зменшення цих премій для командирів відділень, взводів, рот, батарей, батальйонів, дивізіонів у випадках, якщо ними або їх підлеглими було скоєно порушення. Йдеться про зменшення премії на 25-75% в залежності від звання і кількості порушень.

Серед іншого, підставою для урізання грошової винагороди, згідно з документом, було відкриття вогню (в тому числі у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків військової необхідності.

У Міноборони, і собі, заявили, що міністр Таран “висловив застереження” до документа, і “всі висновки й оцінки” ЗМІ “передчасні”.

Зазначалося, що “робота над документом триває”, а його мета – “додатково мотивувати наших військових, які зараз стримують збройну агресію Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...