App Store Google Play

Бюджетні схеми фінансування власних виборів від обласної влади

24.09.2020 18:00
Бюджетні схеми фінансування власних виборів від обласної влади

ГО ЦСТ Інфопростір подало повідомлення до НАБУ та прокуратури Дніпропетровської області про вчинене кримінальне правопорушення внаслідок можливого зловживання впливом голови ДніпроОДА Олександра Бондаренка та голови обласної ради Святослава Олійника - чиновників зловили на нецільовому використанні бюджетних коштів, виключно з метою незаконної передвиборної агітації політичної партії "Слуга народу" та її кандидатів на місцевих виборах.

Інформація, що стала предметом заяви - отримана внаслідок аналізу публічної інформації, зокрема сюжетів (тут і тут) "ДніпроTV", створеного на базі КП "Дніпровська міська студія телебачення" Дніпровської міськради.

За матеріалами відомо, що на більшості білбордів Дніпра та на автошляхах, що ведуть до міста - зараз розмістили політичну рекламу "Слуги народу"..

Навесні 2020 року в Прозоро з'явився тендер на рекламні та маркетингові послуги від одного з департаментів ОДА. Загальна сума - понад 4 млн грн. В рамках торгів закуплено близько 2 тисяч площин та постерів. Договори укладено з підприємством "ВЕРЖЕ".

Однак, коли перевірити місця розташування бордів, для яких здійснено закупівлю, виявляється, що на низці з них - замість соціальної реклами розміщено символіку політичної партії Слуга народу, обличчя голови Дніпропетровської облради Святослава Олійника та інших посадових осіб закладів та установ області, розташованих на фоні символіки політичної партії "Слуга народу".

Святослав Олійник сам очолює обласний список "Слуги народу", відтак політична реклама за рахунок бюджетних коштів здійснювалася в інтересах потенційного кандидата від політичної сили, яку чинний голова облради представляє.

Якщо взяти до уваги, що в рекламних цілях "Слуги народу" та її кандидатів могли бути задіяні всі рекламні конструкції, придбані під час закупівлі, то збиток, який отримала держава, міг сягнути понад 3,4 млн грн.

Порушення могли бути ще на етапі закупівлі

Учасниками згаданої закупівлі були дві особи - ФОП Кукленко Олександр Сергійович та ПП "ВЕРЖЕ" (переможець).

Вбачається що закупівля не може вважатися конкурентною, оскільки учасники закупівлі ймовірно пов'язані між собою, і вірогідно, входять до кола інтересів Святослава Олійника - потенційного кандадата від "Слуги народу", в інтересах якого і надавалися послуги в рамках закупівлі.

Ланцюг зв'язків з учасником ФОН Кукленко О. С. виглядає наступним чином:

  • керуючим справами Дніпропетровської обласної ради є такий собі Марченко Артем Володимирович - тобто ця особа безпосередньо є підлеглим Святослава Олійника.
  • За декларацією Марченка, він разом з Марченко Ольгою Олександрівною (очевидно його колишня або цивільна дружина) є співвласниками квартири.
  • Марченко є співвласником земельної ділянки з Кукленком Олександром Сергійовичем (це та сама ФОП-учасник закупівлі).
  • Вже згаданий Кукленко є 100% власником ТОВ "Юридична компанія "Фінекс" (Дніпро, вул. Барикадна 11А, квартира 8), в якій Ольга Марченко виступає керівником.

Ланцюг зв'язків з ПП "ВЕРЖЕ" (переможець закупівлі) виглядає наступним чином і є ще цікавішим:

  • ВЕРЖЕ придбана у березні 2020 року, безпосередньо перед закупівлею. Минулий основний вид діяльності - оптова торгівля деревиною будівельними матеріалами та сантехобладнанням. Однак у складі тендерної пропозиції заявлено, що компанія має досвід відповідної діяльності. Конкретно про який досвід йдеться - неясно, адже до участі в рекламних торгах ВЕРЖЕ займалося торгівлею деревини...
  • Після придбання номінальним власником ВЕРЖЕ став Єрьоменко Андрій, а керівником Мицик Олена. Сама Мицик є відомою в Дніпрі особою, пов'язаною з ринком зовнішньої реклами. Її чоловік (можливо колишній) Буленок Руслан Віталійович до 2016 року очолював управління молоді та спорту Дніпровської (Дніпропетровської) міськради, а після - був головою Царичанської ОДА. З 2017 року він є радником голови облради.
  • В мережі є цікава інформація, цитуємо оригінал: "При режиме Януковича ее фирмы (Мицик - ред.: mediaprostir) - "Семарт", "Финекс" и "Биг Борд.КОМ" активно занимались тем, что вытесляни другие компании с рынка наружной рекламы. Помогал им в этом админресурс. Для тех, кто мало-мальски знаком с днепропетровской политикой, не секрет, что Руслан Буленок был любимцем бывшего мэра Ивана Куличенко и пользовался этим для личного обогащения".
  • Мицик Олена була керівником ТОВ "Розрахунково-правовий центр "Фінекс". Так, думаємо, що Ви здогадалися, колишня адреса цього ТОВ - Дніпро, вул. Барикадна, 11А, офіс 8. І вона така сама, як і в юридичної компанії, власником якої є інший учасник закупівлі Кукленко О. С. та у адвокатського об'єднання АО "Фінекс", власником та керівником якого є Марченко Ольга.
  • Окрім цього Олена Мицик є директором і власником компанії ТОВ "ББК ГРУП", яка також працює на ринку зовнішньої реклами. А знаєте, яка адреса в цього ТОВ? Так, саме так - Дніпро, вул. Барикадна, 11А, офіс 8.

Таким чином обидва учасники закупівлі (ПП "ВЕРЖЕ" та ФОП Кукленко О. С.) пов'язані між собою, а отже закупівля є неконкурентною.

До декларації Артема Марченка є питання, оскільки при достатньо невеликому дооході, останній в 2019 році декларує 89000 квадратних метрів земельної ділянки, як спільну власність з О. С. Кукленком.

Підсумовуючи вищевикладене, можна дійти висновку, що публічна закупівля UA-2020-04-01-000977-b, внаслідок узгоджених дій могла відбутись в інтересах компанії, яка може бути пов'язана із керівництвом Дніпропетровської облради, у зв'язку з чим може мати місце нецільове використання бюджетних коштів, витрачених на придбання послуг згідно із предметом зазначеної закупівлі. В той же час вартість безоплатно отриманих послуг за рахунок державного бюджету на користь політичної партії "Слуга народу" та її кандидатів (які є чинними посадовими особами Дніпропетровської обласної ради і за статусом підслідні НАБУ) можуть сягати 3.44 млн. грн на місяць.

ГО ЦСТ Інфопростір подало відповідне повідомлення про вчинення кримінального правопорушення за ознаками зокрема статей 191, 210 та 369-2 Кримінального кодексу України до НАБУ та прокуратури Дніпропетровської області.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...