App Store Google Play

У Дніпрі презентували фільм на честь Дмитра Яворницького

20.09.2020 16:00
У Дніпрі презентували фільм на честь Дмитра Яворницького

18 вересня у Дніпрі презентували фільм "Козацький батько Дмитро Яворницький", присвячений видатному досліднику історії українського козацтва Дмитру Яворницькому. Про це на своїй сторінці в Facebook написала радіожурналістка Валентина Орлова, передає Дніпроград.

"Вітаю колег із "Телетеатру" з мистецькою прем'єрною подією. Спадщина академіка , "козацького батька" Дмитра Івановича Яворницького завжди захоплює огромом досліджень та просторовими обширами часу", - написала Орлова.

Так, творча група фільму: автори сценарію Микола Чабан, Наталія Огородня, режисер Наталія Огородня, оператор Дмитро Пилипенко розповіли про життя, долю, та діяльність Д.І.Яворницького. За словами Валентини Орлової, вони разом із добре відомими фактами його біографії передали сучасникам те сутнісне, що стало найважливішим і для нього самого як науковця, історика, етнографа, археолога, колекціонера та першого директора історичного музею у Катеринославі.

"Постать академіка Дмитра Івановича Яворницького залишається притягальною для всіх, кому важливо знати історію рідної землі, запорозького козацтва, подій,що склали визначальну основу творення самої незалежної України", - вважає радіожурналістка.

Як повідомляється, робота над стрічкою тривала два роки з поєднанням матеріалів, що знімались декілька десятиліть. В роботі вдало поєднані фрагменти і краєзнавчих подорожей з місць, пов'язаних із діяльністю та життям Д.І.Яворницького: старовинні світлини, кадри кінохроніки 10-30 років минулого століття, театрально-постановчі сцени, коментарі відомого краєзнавця письменника Миколи Чабана. Все вищезгадане в купі зайняло 36 хвилин фінальної версії фільму.

Також зазначається, що глядацька зала "Телетеатру" була аншлаговою навіть за умов дотримання вимог карантину. Серед глядачів були науковці, письменники, журналісти, студентська молодь, працівники культури, волонтери.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...