App Store Google Play

У Дніпрі презентували фільм на честь Дмитра Яворницького

20 Вересня 16:00
У Дніпрі презентували фільм на честь Дмитра Яворницького

18 вересня у Дніпрі презентували фільм "Козацький батько Дмитро Яворницький", присвячений видатному досліднику історії українського козацтва Дмитру Яворницькому. Про це на своїй сторінці в Facebook написала радіожурналістка Валентина Орлова, передає Дніпроград.

"Вітаю колег із "Телетеатру" з мистецькою прем'єрною подією. Спадщина академіка , "козацького батька" Дмитра Івановича Яворницького завжди захоплює огромом досліджень та просторовими обширами часу", - написала Орлова.

Так, творча група фільму: автори сценарію Микола Чабан, Наталія Огородня, режисер Наталія Огородня, оператор Дмитро Пилипенко розповіли про життя, долю, та діяльність Д.І.Яворницького. За словами Валентини Орлової, вони разом із добре відомими фактами його біографії передали сучасникам те сутнісне, що стало найважливішим і для нього самого як науковця, історика, етнографа, археолога, колекціонера та першого директора історичного музею у Катеринославі.

"Постать академіка Дмитра Івановича Яворницького залишається притягальною для всіх, кому важливо знати історію рідної землі, запорозького козацтва, подій,що склали визначальну основу творення самої незалежної України", - вважає радіожурналістка.

Як повідомляється, робота над стрічкою тривала два роки з поєднанням матеріалів, що знімались декілька десятиліть. В роботі вдало поєднані фрагменти і краєзнавчих подорожей з місць, пов'язаних із діяльністю та життям Д.І.Яворницького: старовинні світлини, кадри кінохроніки 10-30 років минулого століття, театрально-постановчі сцени, коментарі відомого краєзнавця письменника Миколи Чабана. Все вищезгадане в купі зайняло 36 хвилин фінальної версії фільму.

Також зазначається, що глядацька зала "Телетеатру" була аншлаговою навіть за умов дотримання вимог карантину. Серед глядачів були науковці, письменники, журналісти, студентська молодь, працівники культури, волонтери.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...