App Store Google Play

Олімпійські резерви неадекватності

17.09.2020 10:00
Олімпійські резерви неадекватності

Президент Володимир Зеленський все-таки хоче провести Олімпіаду в Україні.

Це підтвердив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт в інтерв’ю Tribuna.com.

“Президент поставив завдання — привезти Олімпіаду в Україну. Але для цього потрібна матеріально-технічна база. Зараз ми дивимося, можливо це чи ні. Якщо можливо, то що потрібно побудувати. Президент тиждень тому сказав мені дати технічне завдання, що потрібно для Олімпійських ігор. Зараз ми це готуємо”, — заявив Гутцайт.

Вперше про плани провести Олімпіаду Зеленський заявляв ще в липні 2019 року, через 2 місяці після обрання. Але якщо тоді це ще якось можна було списати на юнацький максималізм, то тепер це більше схоже на повну втрату зв’язку з реальністю і бажання піти у світ ілюзій.

Тому що хотіти провести Олімпіаду в країні, де війна (і навіть якщо ти її раптом у своїй голові або очах Путіна закінчиш і приймеш назад Донбас, то його ще відновлювати) і порожній коронавірусний фонд, а чергового міністра фінансів хочуть звільнити за те, що він не може домовитися з МВФ про новий транш для порятунку економіки, — вершина безглуздя.

“Нам потрібен певний план, що ми, скажімо, готові за 3-4 роки все побудувати, і тоді можемо бути в черзі та прийняти Олімпіаду. Ми повинні бути амбітними”, — сказав Зеленський торік. У планах Офісу президента Олімпіади 2028 або 2030 року (заявку хоче подати Львів).

Це твердження настільки ж “адекватне”, як бажання Укравтодору будувати 30 кілометрів на добу, коли виходить лише  10.

Підготовка Олімпіади в Токіо, яка так і не відбулася у 2020 році, коштувала Японії 12 мільярдів доларів.

А ось її скасування коштуватиме від 30 до 70 мільярдів доларів. Витрати педантичних японців перевищили перші розрахунки в 6 разів.

У 2012 році британці провели найдорожчу літню Олімпіаду в Лондоні, яка коштувала 15 мільярдів. Це без доріг, аеропортів, готелів. А окупилася вона лише через кілька років. І це один з небагатьох успішних випадків.

Проведення Олімпіади стає поштовхом до припливу туристів, зростання цін на житло в столиці Олімпіади та зміцнення національної валюти. Але дуже ненадовго. Замість цього країнам залишаються величезні комплекси, які потім майже не використовуються. На набережній Афін досі стоять нікому не потрібні “олімпійські ангари”, а з витрачених 11 мільярдів доларів на ОІ Греція змогла повернути тільки 2 мільярди. Олімпійські об’єкти зазвичай руйнуються і стоять пустками, бо їх не переробиш під фітнес-клуб.

Саме тому трендом останнього десятиліття стало не бажання провести Олімпіаду, а адекватно оцінити сили країни й відмовитися від участі в таких перегонах.

У 2024 і 2028 рр. ОІ прийматимуть Париж і Лос-Анджелес. МОК дав їм право самим вирішити, коли проводити Олімпіаду,  в якому місті, тому що інші міста відкликали свої заявки. Гамбург, Будапешт, Рим вирішили, що Олімпіади – занадто дороге задоволення. До цього так вчинило із зимовою Олімпіадою Осло.

Правда, є нюанс – на Олімпіадах зручно красти. Саме тому бюджет зимової Олімпіади в Сочі становив  51 мільярд доларів. Ця сума перевищує витрати на всі зимові об’єкти всіх попередніх олімпіад разом узятих. За оцінками вже покійного Бориса Нємцова, на Олімпіаді вкрали 26 мільярдів доларів. Був навіть жарт, що якби на бобслейній трасі не крали, її можна було б викласти з діамантів.

Як вкрасти на спортивному івенті, Україна знає з власного досвіду. Адже в Україні вже було Євро-2012, де крали на всьому – від бетону до турнікетів і крісел. І вже був Віктор Янукович, який хотів провести в Україні зимову Олімпіаду.

При Порошенкові заявку відкликали, але вкрасти встигли навіть за цей період.

Про те, що мета не стільки перемогти, як “зігрітися”, можна було здогадатися за датою – Янукович, який хотів провести зимову Олімпіаду 2022 року (президентом він уже тоді б не був).

У 2012 році Кабмін Азарова віддав роботу з реалізації “Олімпійської надії” Держінвестпроекту, очолюваному Владиславом Каськівим. За дивним збігом обставин його оточення ще з 2006 року носилося з ідеєю гірськолижного курорту в Боржаві.

І ці ж люди отримали підряди на реалізацію “олімпійської мрії” Януковича. Влітку 2012 року ці фірми фактично під конкурс створили ТОВ “Боржава Резорт” і ТОВ “Будівельна компанія “Комбуд”. Їхніми фіктивними керівниками були водій і родичка керівників Держінвестпроекту. А печатки компаній зберігалися у заступника Держагентства інвестицій Шута і рідного брата Каськіва.

Через схему з участю 2 десятків кіпрських і сейшельських офшорів “Боржава Резорт” і “Комбуд” створили ілюзію господарської діяльності – з проєктування та будівництва готельно-курортного комплексу з гірськолижною загальною площею 234 475 кв. м, за що ТОВ “Боржава Резорт” сплатила 376,6 млн гривень бюджетних грошей, частина з яких щасливо осіла в офшорах.

Крім того, у 2013 і 2014 рр. подільники Каськіва скупили через фіктивні підприємства 444 земельні ділянки в Закарпатській області.

Попри наявність кримінальних справ, нікого не посадили. 1 вересня ВАКС  лише  дозволив заочний арешт Каськіва. Влітку так само заарештували його брата.

Юрій Гусєв, який працював в агентстві, взагалі виявився поза підозрою і спокійно очолює Херсонську ОДА.

Тож саме час, аби хтось ще заробив на чиїхось мріях про будівництво століття, щоб потім чергова Маша Фокіна могла спокійно жити у Сан-Франциско.

За будівництво доріг під час підготовки до Євро-2012 Україна має віддати 900 млн євро. Згідно з умовами договору, повертати кредит необхідно з 2020 року. У 2012 році Янукович назвав ціну Євро-2012 – 4,4 мільярда доларів. Це означає, що кожен українець заплатив за нього 76 доларів.

Євро-2012 не принесло Україні прибутку і прогресу в економіці. Але про це не напишуть анонімні телеграм-канали, які читає Зеленський.

Не можна ж засмучувати найвеличнішого. Він повинен вірити у свято, яке завжди з ним.

Букви

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...